Creative: nowy ZEN Vision z wielkim "W"

Firma Creative Technology Ltd. poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży przenośnego odtwarzacza multimedialnego ZEN Vision W. Urządzenie wyposażone zostało między innymi w 4,3-calowy panoramiczny wyświetlacz TFT oraz - w zależności od wersji - 30 lub 60-gigabajtowy dysk twardy. W ofercie firmy pojawiła się też nowa "pojemniejsza" wersja modelu ZEN Vision M.

Nowy Creative ZEN Vision W wyposażony został w 4,3-calowy panoramiczny (proporcje boków to 16:9) wyświetlacz TFT LCD oraz dysk twardy o pojemności 30 lub 60 GB. Urządzenie współpracuje z następującymi formatami wideo: WMV9, MPEG1, MPEG2, MPEG4-SP, MJPEG, DivX 4.x/ 5.x i XviD-SP oraz audio: MP3, WMA i WAV. Potrafi również wyświetlać pliki graficzne zapisane w formacie JPEG. Oferuje użytkownikowi ponadto tuner FM (możliwość zaprogramowania do 32 stacji), funkcję dyktafonu, slot kart pamięci Compact Flash Type I i II (opcjonalny czytnik kart 5 w 1 podłączany do gniazda Compact Flash) oraz możliwość prezentowania filmów i zdjęć szerszemu gronu odbiorców na ekranie telewizora (wbudowane wyjście TV). Jest też kompatybilny z serwisami Yahoo! Music Unlimited, Napster To Go, Urge i MSN Music oraz Internetowymi sklepami muzycznymi AOL Music Now, Napster, Yahoo! Music i Soundbuzz.

Creative: nowy ZEN Vision z wielkim "W"

ZEN Vision W (30 GB)

Nowy odtwarzacz multimedialny (jak już było wspomniane) dostępny jest w dwóch wersjach. Różnią się one między sobą (poza HDD) wielkością oraz wagą. I tak, model z mniejszym dyskiem twardym mierzy 134 x 75 x 22 mm i waży 276 g (z baterią), natomiast wersja "pojemniejsza" jest nieco większa (134 x 75 x 26,4 mm) i cięższa (297,1 g).

Co ważne, zastosowana bateria wielokrotnego ładowania powinna (wedle zapewnień producenta) wystarczyć na 13 godzin słuchania muzyki lub 4,5 godziny oglądania filmów. Warto tez wspomnieć o stosunku S/N (sygnał/szum) wynoszącym 96 dB oraz służącym do komunikacji z komputerem złączu USB 2.0.

Firma Creative nie zapomniała również o modelu ZEN Vision M. Wprowadziła bowiem do swojej oferty jego nową "pojemniejszą" wersję dysponującą dyskiem twardym potrafiącym pomieścić 60 GB danych.

Nowe przenośne "multimedia" zostały wycenione na 650 (ZEN Vision W - 30 GB), 750 (ZEN Vision W - 60 GB) i 600 USD (ZEN Vision M - 60 GB).

Strona producenta: Creative Technology.