Creative powiększa rodzinę NOMAD MuVo

Rodzina kieszonkowych odtwarzaczy MP3 NOMAD MuVo firmy Creative została powiększona o kolejne urządzenie. Najważniejsze innowacje w modelu TX to 512 MB pamięci flash oraz wydłużony czas pracy (wynosi on teraz ok. 14 godzin).

Dla porównania, czas pracy w modelu NOMAD MuVo NX wynosił 11 godzin. Pojemność 512 MB wystarczy zdaniem producenta na przechowywanie 16 godzin nagrań w formacie WMA lub 8 godzin muzyki w formacie MP3. Wbudowany w urządzenie mikrofon pozwala dodatkowo na nagrywanie głosu (można nagrać nawet 32 godziny głosu). Tradycyjnie już w tego typu urządzeniach, NOMAD MuVo TX może być wykorzystany także jako nośnik danych (zdjęć, dokumentów, prezentacji), podłaczany do komputera za pośrednictwem złącza USB.

Odtwarzacz obsługuje tagi ID3 - informacje w nich zawarte (między innymi tytuł utworu oraz autor) prezentowane są na podświetlanym na niebiesko wyświetlaczu LCD. Bardzo pożyteczną funkcją samego wyświetlacza wydaje się być opcja jego obracania. W ten sposób można go dostosować do preferencji zarówno praworęcznego, jak i leworęcznego użytkownika. Regulację brzmienia odtwarzanej muzyki zapewnia 5-pozycyjny equalizer z 4 dostępnymi schematami: Jazz, Rock, Pop, Classical.

Urządzenie o wymiarach 36 x 74 x 16 mm waży 43 g (bez baterii 31,5 g). Źródłem zasilania jest bateria alkaliczna, która, w zależności od odsłuchiwanego formatu, wystarcza na 11 godzin pracy w przypadku WMA i 14 godzin w przypadku formatu MP3. Przewidywana cena NOMAD MuVo TX to 500 USD. Według informacji uzyskanych z polskiego przedstawicielstwa Creative, odtwarzacz na rodzimym rynku spodziewany jest w lutym. Wtedy też znana będzie jego ostateczna cena.

Więcej informacji: http://www.creative.com


Zobacz również