Creative spuszcza z tonu

Cały świat usłyszał, jak Creative ruga użytkownika Daniel_K za jego chęć do naprawiania oficjalnych sterowników do kart dźwiękowych firmy. Wygląda jednak na to, że po wielkiej fali oburzonych głosów producent spuścił z tonu i wydał kolejne, łagodniejsze oświadczenie.

Szefowie korporacji chyba się nie spodziewali, że publiczna nagana udzielona Danielowi_K wywoła tak olbrzymią liczbę protestów. Wielu użytkowników wprost zadeklarowało, że nigdy więcej nie kupi kart firmy, przynajmniej jeden internauta złamał swój sprzęt i zdjęcie resztek umieścił na forum Creative.

Przypomnijmy, Daniel_K odkrył, że sterowniki Creative potrafią obsłużyć w Viście następujące funkcje kart: dekodowanie Dolby/DTS, CMSS, CMSS2 i Stereo Surround, Advanced EQ i Special FX, DVD Audio, a także sprzętowe MIDI oraz WaveRT. Potrafią, ale z nieznanych (dla niego) przyczyn je... wyłączono.

Zobacz również:

Nowe stanowisko

Obecnie przedstawiciele korporacji utrzymują, że chodziło im wyłącznie o niezgodną z prawem dystrybucję oprogramowania należącego do firm trzecich, w tym [prawdopodobnie] również obsługę Dolby Digital, na którą Creative w Viście nie ma licencji.

Firma tłumaczy się też, że czas potrzebny na stworzenie nowych wersji sterowników jest niezwykle długi, w związku z tym użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość podczas oczekiwania na stabilne drivery do Visty.

Zadeklarowano, że Daniel_K nie będzie już napiętnowany - ma z nim zostać wypracowana jakaś forma kooperacji.