Creative szykuje kieszonkową kamerę VGA

W serwisie Pocket-lint.co.uk pojawiły się informacje na temat najnowszej kamery cyfrowej firmy Creative. Model o oznaczeniu VF0570-P Vado to niewielkie i lekkie urządzenie (waży zaledwie 85 gramów), które z powodzeniem zmieści się np. w kieszeni koszuli i umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości VGA.

Creative VF0570-P Vado charakteryzuje się niewielkimi wymiarami oraz małą wagą wynoszącą (włącznie z akumulatorami AA, które powinny wystarczyć na dwie godziny pracy) zaledwie 85 gramów. Urządzenie pozwala na rejestrowanie filmów w rozdzielczości 640 x 480 pikseli - na wbudowanej pamięci flash o pojemności 2 GB możemy nagrać do 2 godzin materiału wideo. Sprzęt dysponuje chowanym, wyposażonym w giętki kabel złączem USB oraz wyświetlaczem LCD o przekątnej wynoszącej 2 cale. Oferuje ponadto wbudowany głośnik oraz wyjście umożliwiające podłączenie do telewizora. Producent dołącza również do zestawu specjalne oprogramowanie mające uprościć wgrywanie filmów do serwisu YouTube.

Niestety dokładna data rozpoczęcia sprzedaży urządzenia nie została podana. Wiadomo natomiast, że jego cena nie powinna przekroczyć 100 USD.

Źródło: Pocket-lint.co.uk.