Creative: tanieją odtwarzacze MP3

Firma Creative obniża ceny swojego odtwarzacza muzycznego Zen Micro. Urządzenie z dyskiem 4 GB będzie można kupić za 199 USD, 5 GB - za 229 USD, a nowy model o pojemności 6 GB ma kosztować 249 USD. Jest to odpowiedź firmy na zredukowanie cen iPodów przez Apple'a, konkurenta na rynku odtwarzaczy muzycznych. Do 30 maja model Zen Micro z najmniejszym dyskiem można będzie dodatkowo kupić o 20 dolarów taniej.

Joe Wilcox, analityk firmy Jupiter Research, ocenia posunięcie firmy Creative jako zbyt defensywne w warunkach wojny cenowej z tak potężnym konkurentem jak Apple. "Koncern powinien skupić się nie na obniżkach cen, ale na promowaniu oryginalnych rozwiązań, niedostępnych dla Apple'a" - uważa Wilcox. A należą do nich m. in. obsługa płatnych usług subskrypcji muzyki z Internetu - Napster To Go, czy standardu zarządzania prawami autorskimi (Microsoft Janus DRM).

Zen Micro to jedyny obecnie na rynku odtwarzacz działający w systemie operacyjnym Windows, który może konkurować z iPodem, chociaż sprzedaż tego urządzenia w ciągu ostatniego kwartału (2 miliony) była ponad dwukrotnie niższa niż sprzedaż produktów Apple'a (4,5 miliona).

Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem Nowe, pojemniejsze iPody mini.

Więcej informacji: Creative.


Zobacz również