Creative z ekranem o wysokiej rozdzielczości

Zen Vision to nowy multimedialny odtwarzacz muzyczny i filmowy opracowany przez firmę Creative. To zaawansowane urządzenie wyposażone jest w ekran obsługujący 262,144 kolorów o rozdzielczości 640x480 pikseli i dysk twardy o pojemności 30 GB.

Rozmiary odtwarzacza to 124,2 x 74,4 x 20,1 mm i waży tylko 239 gramów. Urządzenie pozwala na pobieranie utworów z internetowych serwisów muzycznych, odczytuje zdjęcia i cyfrowe filmy z karty Compact Flash lub z 17 innych typów nośników poprzez opcjonalny adapter CF. Zen Vision obsługuje także filmy w popularnych formatach, w tym w DivX i XviD.

Sklepy internetowe z których możliwe jest pobieranie muzyki to Napster, MSN Music i Music Now. Poza tym urządzenie współpracuje z serwisami Napster to Go oraz Yahoo! Music Unlimited. Odtwarzacz wyposażony jest we wbudowane radio FM z pamięcią 32 stacji oraz funkcją nagrywania.

Wyjście wideo umożliwia wyświetlanie obrazu na ekranie telewizora. Odtwarzacz umożliwia też oglądanie pokazów slajdów z podkładem ulubionej muzyki odtwarzanej na słuchawkach, na wbudowanym głośniku z przodu odtwarzacza lub na podłączonych głośnikach zewnętrznych. Złącze Plug&View z boku odtwarzacza obsługuje zarówno karty Compact Flash Type I i Type II. Opcjonalny adapter kart pamięci wpasowuje się bezpośrednio w slot Compact Flash i obsługuje najbardziej popularne typy kart pamięci, w tym SmartMedia, MultiMedia Card i Secure Digital - w sumie 17 rodzajów.

Odtwarzacz multimedialny Creative Zen Vision

Odtwarzacz multimedialny Creative Zen Vision

Zen Vision obsługuje wiele formatów wideo pozwalając odtwarzać filmy pobrane z Internetu. Formaty te to MPEG-2, MPEG-4, formaty Simple Profile (SP) takie jak DivX i XviD oraz WMV i MJPEG. Wymienny akumulator zapewnia do 4,5 godz. czasu odtwarzania. Dodatkowe wbudowane funkcje i elementy wyposażenia to: mikrofon, organizer - kalendarz, notatki i lista kontaktów, wszystko synchronizowane z programem Microsoft Outlook, zegar - budzik muzyczny, tematy pulpitu oraz obsługa różnych języków.

Zen Vision podłącza się do komputera poprzez port USB 2.0. Można go też podłączyć do opcjonalnej stacji dokującej. Do odtwarzacza dołączona jest ładowalna, wymienna bateria litowo-jonowa, zasilacz, kabel USB 2.0, słuchawki, kabel AV i futerał ochronny. Akcesoria opcjonalne obejmują stację dokującą, adapter kart pamięci, osłonę ekranu, wymienna baterię, pilot i przewodowy pilot na podczerwień.

Odtwarzacz Creative Zen Vision dostępny będzie na rynku polskim z końcem września w cenie 2199 zł.


Zobacz również