Crimson Dragon duchowym następcą Panzer Dragoon Orta

Nadchodząca gra na Xboxa 360, znana dotychczas jako Project Draco uzyskała nowy, oficjalny tytuł - Crimson Dragon. Za jej produkcję odpowiada Yukio Fatatsugi, twórca Panzer Dragoon Orta, które pojawiło się na konsolę Microsoftu z poprzedniej generacji.

Crimson Dragon

Crimson Dragon można określić jako duchowe odrodzenie wyżej wymienionej, gdyż ponownie będzie to swoisty shooter "na szynach" ze smokami na pierwszym planie. Jako że tytuł tworzony jest z myślą o technologii Kinecta, gracze będą mogli użyć swoich rąk (dosłownie) w walce z przeciwnikami - lewa dłoń posłuży im na przykład do oddawania pojedynczych strzałów, podczas gdy prawą wystosują samonaprowadzające ataki. Twórcy przewidzieli również możliwość kastomizacji smoka, która w sporej mierze przełoży się na sposób i jakość przeprowadzonej rozgrywki.

Gra została zaprezentowana na specjalnym evencie nieopodal Tokio, na którym gigant z Redmond świętował 10. rocznicę istnienia swoich konsol w Japonii. Demonstrację gameplayu (nie jest to niestety materiał direct feed) możecie zobaczyć poniżej.

Crimson Dragon zostanie wydane wyłącznie za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji Xbox LIVE Marketplace.