CrossComm wypuszcza Luminę na iPhone'a

Remake znanej gry logicznej z lat 70., Simona, będzie dostępny dla użytkowników iPhone'a firmy Apple. Wszystko dzięki programistom z CrossComm, którzy dokonali odpowiedniej konwersji.

Popularna poprzedniczka Luminy (Simon) jest klasyczną grą logiczną. Polega ona na klikaniu kwadracików pojawiających się na ekranie w celu powtórzenia sekwencji wygenerowanej uprzednio przez komputer.

Lumina została zaprojektowana specjalnie z myślą o użytkownikach 'ów. Jej rozdzielczość idealnie pasuje do wyświetlacza. Twórcy zapowiedzieli również, że aby zwiększyć atrakcyjność rozgrywki, stworzą specjalny serwis, na którym gracze będą mogli opublikować punkty, jakie udało im się zdobyć.

Prezes firmy CrossComm twierdzi, że Lumina została stworzona po części z myślą o tym, aby udowodnić, że wartościowe i złożone aplikacje mogą być pisane za pomocą takich języków jak JavaScript, Ajax czy HTML. Według jego słów, w najbliższym czasie możemy spodziewać się większej ilości dobrych, internetowych aplikacji.

Fakt, iż Lumina pisana jest przy użyciu technologii internetowych, pozwala na jej uruchomienie na zwykłych komputerach. Aby pograć, wystarczy więc ściągnąć ją z sieci. Jest też drugi sposób - kupić nowiutkiego iPhone'a...