CrossFire - podwójne uderzenie Radeonów

O ile szybciej?

Nie mieliśmy jeszcze okazji testować kart CrossFire w naszym laboratorium, więc możemy Wam zaprezentować jedynie wyniki wydajności podawane przez samo ATI. Możecie w nie oczywiście wierzyć lub nie, a jak zwykle o rezultatach kart ATI uzyskanych w pełni wiarygodnym środowisku naszych platform sprzętowych poinformujemy Was jak tylko dotrą do nas karty i odpowiednia płyta główna. Wzrost wydajności uzyskiwany z tytułu współpracy dwóch kart, zdaniem ATI sięga prawie 100 %. Tyle zyskamy w grze Sprinter Cell. W innych tytułach wydajność rośnie średnio od 20 do 50 %.

CrossFire - podwójne uderzenie Radeonów

Wyniki wydajność zaprezentowane przez ATI (podchodzić do nich należy z dystansem)

Co z czym dopali gry?

Wspominaliśmy już o dużej elastyczności CrossFire jeśli chodzi o wybór dodatkowej karty graficznej. Teraz warto przyjrzeć się, która karta będzie współpracowała z którą i ile to wszystko będzie kosztowało.

Zobacz również:

  • Nvidia RTX 4070 – wszystko, co wiemy, cena, gdzie kupić [18.08.2023]
CrossFire - podwójne uderzenie Radeonów

Omówienie kompatybolności kart ATI CF oraz standardowych wersji Radeonów

Radeon X850 CrossFire Edition jak już pisaliśmy będzie niezmiernie drogi. Za model 256-megabajtowy trzeba będzie zapłacić aż 549 USD. Będzie on mógł współdziałać z takimi modelami standardowymi jak Radeon X850 XT PE, 850 XT i 850 PRO.

Wersja X800 CrossFire Edition będzie zdecydowanie przystępniejsza cenowo, a dodatkowo pojawią się jej dwie odmiany - 256 MB za 299 USD i 128 MB za 249 USD. Karty te można zamontować z Radeonami X800 XT PE, X800 XT, X800 XL, X800 PRO i X800. Oczywiście nic nie stroi na przeszkodzie, aby połączyć moc Radeona X850 CrossFire Edition z X800. Nic oprócz zdrowego rozsądku, bo wzrost wydajności będzie wtedy zaniżany przez wolniejszy model.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: