CryEngine SDK dla niezależnych deweloperów

Firma Crytek ma zamiar pójść w ślady Epic i wydać narzędzie dla deweloperów, którzy chcą skorzystać z zaawansowanego silnika CryEngine 3. Podobno firma przygotowuje już model biznesowy. Możliwe, że oprogramowanie będzie rozprowadzane za darmo.

Serwis develop-online.net przytoczył słowa współzałożyciela firmy Crytek. Anvi Yerli przyznał, że przygotowują SDK przeznaczone dla niezależnych deweloperów. Powiedział również, że pracują już nad modelem biznesowym.

Epic już wcześniej za darmo udostępnił UDK, czyli narzędzie dla deweloperów pozwalające tworzyć gry na silniku Unreal 3. Innym darmowym narzędziem do tworzenia gier na zaawansowanym technologicznie silniku jest Unity.

Crytek również chce, by jego SDK było łatwo dostępne dla niezależnych deweloperów. Firma zastanawia się nad wprowadzeniem go za darmo. Nie wiadomo jeszcze, jak firma będzie zarabiał na tym narzędziu. Epic od sprzedaży gier stworzonych w UDK pobiera 25 proc. prowizji.

Yerli nie widzi przeszkód, by przy pomocy CryEngine SDK tworzone były gry nie tylko na klasyczne platformy. Dostrzega on duże możliwości również w przeglądarkach internetowych i w urządzeniach mobilnych.