Cryptic Studios trafia w ręce Chińczyków

Jakiś czas temu Atari ogłosiło, że zamierza sprzedać Cryptic Studios. Firma motywowała to stratami jakie od dłuższego czasu przynosi Cryptic. Teraz już wiemy, że studio trafi w chińskie ręce.

Kupnem Cryptic Studios zainteresowała się chińska firma Perfect World. Jak donosi portal VentureBeat, transakcja opiewa na 35 milionów euro.

Perfect World jest producentem wielu tytułów MMO, popularnych głównie w Azji. Kupno Cryptic Studios ma na celu poprawę wyników firmy także na rynku europejskim.

Cryptic Studios jest znanym producentem gier MMO. Najbardziej znane tytuły jakie należą do studia to Champions Online oraz Star Trek Online. Wchodziło ono w skład koncernu Atari od grudnia 2008 roku.

Za przyczynę sprzedaży Cryptica uznaje się straty jakie przynosiło studio od dłuższego czasu. W zeszłym roku było to 5,3 milionów euro a dwa lata temu ponad 12 mln.

Aktualnie Cryptic Studios pracuje nad grą Neverwinter (kolejna produkcja oparta na systemie Dungeons & Dragons) oraz drugim tytułem MMO, którego to nazwa nie została jeszcze ujawniona.