Crysis 2 - co przyniesie nowy multiplayer?

Czy w ogóle istnieje jeszcze ktoś taki, kto nie miałby ochoty rozstrzelać swoich znajomych w Internecie? Pewnie, że nie! Oto co wymyślili panowie z Crytek, aby dostarczyć nam godzin rozrywki w trybie multiplayer. Mowa o Crysis 2 oczywiście.

O czym mowa: Wieloosobowa rozgrywka w grze od EA i Crytek - Crysis 2, czyli nadchodzącym FPSie, który po raz pierwszy zawita na wiele platform.

Co musisz wiedzieć:

- Tryb multiplayer gry Crysis 2 opracowywany jest przez Nottingham, oddział Crytek z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Studio to znane było wcześniej jako Free Radical Design i zostało zakupione przez Crytek w 2009 roku.

- Crysis 2 oferuje wszystkie standardowe tryby rozgrywki wieloosobowej, których można by się spodziewać po dobrej klasy shooterze multiplayer. Mamy tu deathmatch, team deathmatch (zwany "instant action") i tym podobne. W sumie jest tu sześć trybów multiplayer z ośmioma wariantami do rozegrania. Dostępne są cztery klasy i pięć wolnych miejsc na stworzenie własnych klas. Gracze mogą także zdobyć 50 poziomów w trybie online.

- Nanosuit (w tłumaczeniu na polski: Nanokombinezon) jest jednym z elementów, które pozwolą odróżnić Crysis 2 od innych shooterów multiplayer. Posiada on serię unikalnych funkcji, które w znacznym stopniu uczynią rozgrywkę jeszcze ciekawszą. Dwie podstawowe możliwości Nanokombinezonu to: zwiększenie pancerza (po naciśnięciu odpowiedniego przycisku będziemy w stanie przyjąć więcej obrażeń na siebie) oraz kamuflaż. W odróżnieniu od innych gier, kamuflaż w Crysis 2 czyni gracza całkowicie niewidzialnym dla innych, jednakże tylko na krótki czas. Strzelanie dodatkowo zmniejsza czas maksymalny czas korzystania z kamuflażu. Wniosek jest więc jeden: nadchodzi czas noża.