Crysis 2 - premiera wraz z patchem

Wczorajsza premiera Crysis 2 nie obyła się bez kontrowersji. Gra nie obsługuje DirectX11, występują problemy z rejestracją wersji PC. Dodatkowo, świeżo wydana produkcja wymaga pobrania sporego patcha od razu po instalacji.

Producent gry - firma Crytek wraz z premierą wydała także patcha. Poprawiono w nim takie rzeczy jak m.in. nieprawidłowe działanie przeglądarki serwerów. Popracowano także nad detekcją oszustw oraz usunięto auto-celowanie. Nie wprowadzono jednak obsługi DirectX 11.

Następną niedogodnością były problemy z kluczami. Rejestracja na stronie MyCrysis może okazać się niemożliwa. Jedynym sposobem na rozwiązanie problemu jest wyczyszczenie ciasteczek.

Premiera długo oczekiwanego FPS'a ze stajni Crytek od początku budzi liczne kontrowersję. Wiadomo już, że posiadacze Xboxa do dyspozycji będą mieli tylko angielską wersję językową. Z kolei demo Crysisa 2 na PS 3 wyglądało fatalnie i zostało wycofane po jednym dniu. Posiadacze komputerów osobistych również dołączyli do grona niezadowolonych. Jak dotąd gra (wbrew wcześniejszym obietnicom) nie wspiera DirectX 11 i nie wiadomo kiedy zacznie.

Crysis 2 jest pierwszoosobową strzelaniną, w której ponownie przywdziewamy dający nadludzkie możliwości nanoskafander. Wszystko po to, by stanąć przeciw obcym najeźdźcom. Naszym zadaniem jest ochrona planety przed zagładą.

Europejska premiera Crysis 2 przewidziana jest na piątek (25 marca). Cena gry w wersji PC to 149,90 zł. Posiadacze konsol będą musieli zapłacić 80 zł więcej.