Crysis 2 z DirectX 11 za dwa miesiące?

Dziennikarze serwisu Eurogamer dotarli do informacji z których wynika, że łatka umożliwiająca grze Crysis 2 skorzystanie z dobrodziejstw DirectX 11, pojawi się za około dwa lub trzy miesiące.

Czeski oddział serwisu Eurogamer, powołując się na zaufane źródło, informuje że Crytek rozpoczął prace nad dostosowaniem kodu Crysis 2 do wymogów 11 dopiero w listopadzie ubiegłego roku. Co za tym idzie, producent nie był w stanie wydać gry kompatybilnej z tą technologią na czas. Z tego właśnie powodu odpowiedni patch ma zostać wydany w przeciągu najbliższych dwóch lub trzech miesięcy.

Anonimowy informator stwierdził także, że po zainstalowaniu łatki, Crysis 2 nie będzie dłużej "współpracować" DirectX 10, co może być raczej niemiłą niespodzianką dla wielu fanów.

Warto podkreślić, że doniesienia o pracach nad patchem nie zostały potwierdzone ani przez producenta, ani przez wydawcę. Przedstawiciel EA zaznaczył, że jego firma nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Póki co, pozostaje nam więc skorzystanie z ciekawego narzędzia o nazwie Crysis 2 Advanced Graphics Options Utility - zapraszamy do pobrania.