Crysis 2 zadziała sprawniej na PlayStation 3 niż Xboksie 360?

Druga część gry Crysis, która ma ukazać się pod koniec 2010 roku, w odróżnieniu od poprzedniczki zostanie wydana nie tylko na PC ale i na konsole nowej generacji. Konsola Sony ma jednak oferować nieco większą wydajność obsługi Crysis 2 niż urządzenie Microsoftu.

Jest to opinia przedstawiona przez studio deweloperskie Crytek, odpowiedzialne za produkcję gry, dostępna m.in. w serwisie CVG.com.

Carl Jones z Crytek przekonuje jednak, że bez względu na to, na jakiej platformie sprzętowej Crysis 2 będzie działał sprawniej, ma to być gra deklasująca konkurencję pod względem atrakcyjności grafiki (lub przynajmniej należąca do pierwszej trójki najładniejszych gier).

Zobacz również:

  • Far Cry 6 – premiera, rozgrywka, wymagania. Wszytko co musisz wiedzieć [06.09.2021]

Crysis 2 kontra Gears of Wars 3 - co lepsze?

Ma to być zasługą silnika graficznego CryEngine3, którego możliwości przedstawia poniższy film:

Oficjalna prezentacja Crysis 2 miała miejsce w Nowym Jorku tuż po tegorocznych świętach wielkanocnych. Fabuła gry została osadzona właśnie w Nowym Jorku, kilka lat po wydarzeniach z części pierwszej (za scenariusz gry odpowiada brytyjski pisarz science-fiction, Richard Morgan). Gracz będzie przemierzał ulice miasta, wyludnione po ewakuacji mieszkańców wywołanej inwazją Obcych.

Crysis 2 - zobacz oficjalny trailer:

Komentarz redakcji

Crysis 2 to kolejna z zapowiedzianych w ostatnim czasie pozycji - po Wiedźminie 2 - która ma zapewniać użytkownikom doznania wizualne na niespotykanym dotąd poziomie. Druga część przygód Geralta, nosząca podtytuł Zabójcy królów, wedle zapowiedzi producenta jawi się jako najładniejsza gra (tyle tylko, że cRPG) jaką widzieliśmy.

Argument o nieporównywalnej jakości grafiki w nowopowstających produkcjach towarzyszy branży gier komputerowych od lat, zapewne od początków jej istnienia. Im częściej słyszymy takie stwierdzenia, tym chętniej chcemy je poddać weryfikacji. Komentarze prasowe po prezentacji Crysis 2 sugerują jednak, że zapowiedzi Crytek mają faktyczne pokrycie w faktach.

W magazynie OXM padła nawet sugestia, że strach myśleć, jak dobrą grą będzie Crysis 2, jeśli fabuła i rozgrywka będą stać na takim poziomie jak oprawa graficzna.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia wywiadu z prezesem studia Crytek, Cervatem Yerlem.