Crysis w ustawieniach DX 10 pod Windowsem XP

Od pewnego czasu wiadomo było, że uruchomienie Crysis na najwyższych detalach pod Windows XP będzie niemożliwe. Do pełni szczęścia z wykorzystaniem DirectX 10 miała być potrzebna Vista. Na szczęście gracze mają swoje własne metody...

Sprawa dotyczy odblokowania wysokich ustawień karty graficznej w niedawno wypuszczonym demie gry Crysis. Standardowo nie jest to możliwe pod Windowsem XP, a to dlatego że system ten nie obsługuje DirectX 10. Jednak gracze szybko znaleźli receptę na ten problem.

Jak się okazuje, jedyną rzeczą jaką należy zrobić, jest wpisanie paru linijek kodu (zmiana ustawień high na very high) w odpowiedniej lokalizacji: \Crytek\Crysis SP Demo\Game\Config\CvarGroups. Cała operacja jest już sprawdzona na kilku kartach graficznych (m.in. NVIDIA 8800GTS 320MB) i działa.

Skutki, jakich można doświadczyć, są bardzo miłe dla oka. Gra wygląda praktycznie tak samo jak pod Windowsem Vista na DirectX 10.

Wobec takiego stanu rzeczy powstają dwa zasadnicze pytania: po co tak naprawdę potrzebna jest Vista oraz dlaczego w demie opcja gry na wysokich ustawieniach nie jest standardowo dostępna z poziomu XP?

Cała sprawa wydaje się dosyć dziwna. Teraz jesteśmy bardzo ciekawi czy finalna wersja Crysis nie będzie dodatkowo zabezpieczona przed tego typu zmianami...


Zobacz również