Crystal Dynamics: nowy Tomb Raider będzie zupełnie inny

Tomb Raider 9 prezentować ma się zupełnie inaczej od swoich poprzedników. Szef Crystal Dynamics, Darrell Gallagher, jest bowiem zdania, że dotychczasowa formuła gry uległa wyczerpaniu. Co zatem zobaczymy w kolejnej odsłonie przygód Lary Croft?

Darrell Gallagher w wywiadzie udzielonym serwisowi Edge przyznał, że dotychczasowy pomysł na grę Tomb Raider już się nie sprawdza. Dlatego też dziewiąta część przygód słynnej pani archeolog zostanie zdecydowanie przemodelowana.

"Lara, taka jaką znamy, osiągnęła już swój szczyt i nie sądzę byśmy mogli pociągnąć to jeszcze dalej. To jest szansa, by spojrzeć na wszystko jeszcze raz, zaangażować w projekt nowych ludzi. Przeanalizowaliśmy wszystkie składowe gry Tomb Raider i zostawiliśmy jedynie te właściwe elementy. Najważniejsze jest to, że grając będziemy mieli poczucie, że to ta sama Lara. Pomimo tego, że prezentuje się ona zupełnie inaczej." - stwierdził Gallagher.

Zobacz również:

  • Trylogia Tomb Raider dostępna za darmo! Sprawdź, jak odebrać
  • Tomb Raider - powstaje nowa odsłona serii, kiedy premiera?

O tym jak dokładnie będzie wyglądać nowa cześć Tomb Raider przekonamy się niedługo. Wszak premiera gry zaplanowana jest już na listopad tego roku. Niebawem spodziewać się więc możemy większej ilości szczegółów.