Crystal Player 1.7 - darmowy odtwarzacz z klasą

Firma CrystalPlayer Ltd zaprezentowała nową wersje swojego wielofunkcyjnego odtwarzacza wideo Crystal Player 1.7. Jest on dostępny w dwóch wersjach: Professional oraz Free. Jak na tego typu oprogramowanie, Crystal Player 1.7 charakteryzuje się nadzwyczajnymi możliwościami - potrafi m.in. pobrać brakujące kodeki oraz na wiele sposobów poprawić jakość odtwarzanego obrazu.

Crystal Player to wielofunkcyjny odtwarzacz wideo, wykorzystujący do swojego działania nowatorskie rozwiązania programowe, dzięki czemu użytkownik uzyskuje obraz o wyjątkowo dobrej jakości - bez względu na źródło jego pochodzenia (AVI, MPEG lub przekazy strumieniowe). Jako jeden z niewielu programów multimedialnych, Crystal Player nie wykorzystuje środowiska Windows Media, co powoduje, że nie ma ograniczeń z nim związanych.

Po dotarciu do głównego menu aplikacji w oczy rzuca się jego rozbudowana struktura (jednak przy następnej edycji autorzy programu powinni zwrócić większą uwagę na jego widoczność - ikony są bardzo małe i dopóki nie wyświetli się nad nimi 'dymek' z podpowiedzią, nie jest łatwo się domyśleć do czego służą poszczególne z nich. Sytuację ratuje większe menu okresowo pojawiające się na ekranie). Program obsługuje większość najpopularniejszych kodeków (m.in. DivX, XviD, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4) i posiada pełne wsparcie wyświetlania napisów (formaty SRT, SMI, SUB, JS, DKS, MPL, RT, SMIL oraz Karaoke). Rozmiar oraz kolor czcionki możemy dowolnie modyfikować. Dodatkowe funkcje Crystal Playera to między innymi:

- automatyczne pomijanie uszkodzonych klatek

- automatyczne pobieranie brakujących do odtworzenia pliku kodeków ze strony producenta

- obsługa playlisty

- możliwość wykonywania zrzutów ekranu

- przechwytywania obrazu wideo do pliku

- wyświetlanie dokładnych informacji dotyczących plików z filmami.

Jedną z najciekawszych cech Crystal Playera w wersji Pro jest sprzętowe wspomaganie dla dekompresji i wyświetlania obrazu. Dostępna jest także wewnętrzna funkcja post processingu. Możemy modyfikować kontrast, jasność, oraz nasycenie kolorów. Fani docenią również możliwość zmiany wyglądu interfejsu obu wersji poprzez instalowanie nowych skórek oraz dostępność polskiej wersji językowej aplikacji. Rozmiar ekranu może być dopasowywany automatycznie do wielkości, jaką oferuje plik, a dodatkowo może wybrać jego proporcje (4:3 oraz 16:9). Autorzy programu w wersji Professional udostępniają dodatkowo wraz z nim bogaty pakiet filtrów audio i wideo, które mogą wpłynąć na poprawę jakości odtwarzanego pliku. Do dyzpozycji mamy między innymi fitry wyostrzające obraz, wygładzające krawędzie oraz redukujące ziarnistość.

Warto również wspomnieć o fakcie, iż CrystalPlayer Ltd udostępnia na swojej stronie także wersję odtwarzacza Crystal Player Mobile przeznaczoną dla telefonów komórkowych Nokii 3650, 7650, N-Gage oraz dla urządzeń typu PDA.

Crystal Player 1.7 Professional kosztuje 14,95 USD. Wersja Free, jak wskazuje sama nazwa, jest bezpłatna.

Odtwarzacz Crystal Player 1.7 Free do pobrania z naszego FTP'a: http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2348/Crystal.Player.Free.1.7.html

Odtwarzacz Crystal PLayer 1.7 Professional do pobrania z naszego FTP'a: http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2347/Crystal.Player.Professional.1.7.html

Więcej informacji: http://www.crystalplayer.com


Zobacz również