Crystal Security - wykrywanie zagrożeń przy użyciu chmury

Crystal Security to działający w systemie chmury program, którego zadaniem jest ochrona naszego systemu przed szkodnikami pokroju malware. Jest darmowy dla każdego!

Za Crystal Security nie stoi żadna wielka firma, ale jedna tylko osoba - Kardo Kristal. Stworzona przez niego aplikacja do szybkiego wykrywania szkodników, a następnie ich usuwania, wykorzystuje możliwości dawane przez chmury obliczeniowe. Wszystkie sygnatury złośliwych szkodników znajdują się w chmurze, więc program nie musi trzymać ich na dysku użytkownika, dzięki czemu nie zabiera dużo miejsca. Skanowanie systemu może odbyć się ręcznie (czyli uruchamia użytkownik) lub też nastąpić automatycznie. Crystal Security oferuje trzy tryby tej czynności - od najszybszego do najdokładniejszego. Po skanowaniu pokazywana jest lista podejrzanych obiektów wraz z klasyfikacją - podejrzane przesuwane są do kwarantanny.

Crystal Security - wykrywanie zagrożeń przy użyciu chmury

Crystal Security

Gdy potencjalny szkodnik jest już w strefie kwarantanny, można go stamtąd usunąć. Program umożliwia tworzenie białej i czarnej listy plików, a jeżeli znajdzie obiekt podejrzany, ale nie znajdujący się w jego bazie sygnatur, przesyła go do analizy, której wynik zasili ogólną bazę wiedzy. O wszystkich działaniach użytkownik informowany jest w czasie rzeczywistym. Najnowsza wersja Crystal Security ukazała się dziś i nosi numer 3.2.0.84. Ulepszono w niej wewnętrzną bazę oraz naprawiono bug związany z cache. Do pobrania na naszej stronie.

Zobacz również:

  • Norton - duże zniżki w Black Friday