Crytek wydaje edytor gry Crysis 2 i SDK dla CRYENGINE 3

Latem tego roku Crytek wyda dwa programy, które ucieszą twórców modów oraz deweloperów. Najpierw ukaże się edytor do gry Crysis 2, a następnie zostanie wydany pełny darmowy zestaw narzędzi dla deweloperów (SDK) CRYENGINE 3.

Potwierdziły się informacje, które podawaliśmy w połowie marca. Cevat Yerli, prezes studia Crytek napisał na stronie społeczności Crymod, że już niedługo firma wyda narzędzia, które pozwolą tworzyć dodatkowe treści do gry Crysis 2 oraz produkować całe odrębne projekty przy użyciu silnika CRYENGINE 3.

Oba produkty będą darmowe. Edytor Crysisa 2 zostanie wydany latem bieżącego roku. Nieco później, w sierpniu, ukaże się CRYENGINE 3 SDK. Yerli podkreśla, że będzie to kompletna wersja silnika, której używali w Crytek przy tworzeniu najnowszej gry. Ma on zawierać pełny dostęp do kodu C++, opcje LiveCreate i Flowgraph, kod shadera i różne próbki zastosowania silnika.

SDK będzie aktualizowane, a każdy jego użytkownik otrzyma pełną dokumentację. Crytek zachęca do wolności, kreatywności i tworzenia własnych projektów. Studio oferuje także pomoc przy wydaniu stworzony gier w wersji komercyjnej.

Yerli w otwartym liście do społeczności Crymod wielokrotnie podkreśla, że bardzo sobie ceni pracę twórców modów i innych materiałów opartych na CRYENGINE oraz wkład tych osób w firmę. Mówi też, że ma nadzieję na dalszą współpracę.