Crytek zaprzecza doniesieniom o nowej konsoli Xbox

Crytek pracuje nad grami na konsolę mającą zastąpić popularnego Xboksa 360? Takie plotki pojawiły się w zeszłym tygodniu. Słynny producent gier wszystkiemu jednak zaprzecza.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o doniesieniach wskazujących na to, że następca konsoli 360 jest już w produkcji. Źródłem przecieku miała być osoba blisko związana z firmą Crytek, która to rzekomo miała już otrzymać od Microsoftu prototyp nowego urządzenia.

Producent gry Crysis zaprzeczył jednak wszystkim tym doniesieniom w specjalnym komunikacie przesłanym dziennikarzom IGN. Możemy w nim przeczytać, że Crytek nie otrzymał od Microsoftu żadnego sprzętu jaki miałby być następcą Xboksa 360.

Co więcej, deweloper ten nie posiada także żadnych informacji o dacie premiery czy też pierwszego pokazu nowego urządzenia.

Xbox 360 - Crytek oficjalnie nic nie wie o następcy tej popularnej konsoli

Xbox 360 - Crytek oficjalnie nic nie wie o następcy tej popularnej konsoli

Póki co, to oświadczenie chyba rozwiązuje całą sprawę. Nawet jeśli następca konsoli Xbox 360 jest już w produkcji, to z pewnością jeszcze przez jakiś czas o nim nie usłyszymy. Pozostaje jedynie czekać na oficjalny komunikat firmy Microsoft.