Cube - drukarka trójwymiarowa dla zwykłego użytkownika

Cube to niewielka drukarka trójwymiarowa przeznaczona do użytku domowego. Pozwala ona na tworzenie plastikowych obiektów przestrzennych takich jak prototypy różnych przedmiotów, bransoletki, skarbonki, modele pojazdów itp.. Jej cena to 1 300 dolarów.

Cube - drukarka trójwymiarowa

Firma 3D Systems reklamuje swoją drukarkę Cube jako pierwszą konsumencką drukarkę trójwymiarową dla dzieci w wieku od 8 do 80 lat. Brzmi intrygująco, ale urządzenie to kosztuje 1 300 dolarów i raczej nie stanie się popularnym wyposażeniem większości domów. Może jednak znaleźć zastosowanie w szkołach jako narzędzie edukacyjne.

Druk trójwymiarowy to technologia, która pozwala tworzyć gotowe obiekty warstwa po warstwie z wcześniej przygotowanego tworzywa. Przedmioty uzyskane w ten sposób są zwykle wykonane z plastiku, ale także z tytanu czy styropianu. Przeprowadzono nawet eksperymenty nad drukowaniem naczyń krwionośnych.

Drukarki trójwymiarowe nie są jeszcze zbyt popularne, ale już na tyle, by serwis The Pirate Bay stworzył odrębną kategorię torrentów z modelami do wydruku. Można je pobierać i tworzyć gotowe przedmioty za pomocą drukarek trójwymiarowych. Na razie Cube pozwala na wydruk obiektów o rozmiarach 5,5 x 5,5 x 5,5 cala.