Cut the Rope - recenzja (iOS)

Cut the Rope jest przykładem sympatycznej gry logicznej pokroju Angry Birds. Musimy myśleć, kombinować, czasem nawet wykazać się nie lada refleksem. Jesteście w stu procentach gotowi, by nakarmić wielką, zieloną żabę?

Cut the Rope

Cut the Rope

Cut the Rope:

Plusy:

- odpowiedni poziom trudności

- sporo godzin rozgrywki

- cena

Minusy:

- brak wyjątkowego klimatu

Ocena: 4/5

Cut the Rope to produkcja studia Chillingo, w której liczy się spryt, refleks i spora dawka logicznego myślenia. Zasady są pozornie proste: na lince zawieszony jest kolorowy cukierek, którym musimy nakarmić wielką, zieloną żabę. Jednak, aby tego dokonać (skierować słodycz do ust płaza) będziemy zmuszeni na każdym poziomie rozwiązać zagadkę.

W Cut the Rope twórcy pokusili się o kilka dodatkowych przedmiotów mających za zadanie urozmaicić nam rozgrywkę oraz ułatwić (bądź też skomplikować) osiągnięcie celu. Bańki powodujące, że cukierek ulatuje w górę, kolce których nie można się nawet dotknąć - dość powiedzieć, że na dalszych etapach rozgrywki jest co analizować i nad czym myśleć.

Cut the Rope pod względem graficznym także prezentuje się raczej przyzwoicie. Dostajemy dokładnie to co powinniśmy, bo nic tu nie jest przekombinowane czy przesadzone. Ze ścieżką dźwiękową jest podobnie.

W Cut the Rope brakuje jednak tego czegoś, co jest obecne w grze Angry Birds - charakterystycznego klimatu tworzonego przez specyficzne gagi. Nie ma śmiesznych scenek, brak jest muzyki przewodniej, którą podśpiewywałoby się w drodze do pracy czy szkoły.

Warto jednak zaznaczyć, że Cut the Rope warte jest swojej ceny (0,79 euro w iTunes). W zamian za kilka złotych dostajemy bowiem sporo ciekawej, zabawnej i wymagającej rozgrywki.

W między czasie zapraszam także do zapoznania się z naszym zestawieniem 10 najciekawszych gier na telefony komórkowe. Warto także poznać aplikacje wszech czasów na platformę iOS.