Cuts.com - przytnij film do własnych potrzeb

W Sieci pojawił się serwis, który umożliwi użytkownikom... dostosowywanie filmów do własnych potrzeb. Przedstawiciele Cuts.com zamierzają udostępnić internautom usługę, dzięki którym będą oni mogli dowolnie edytować swoje legalnie nabyte filmy.

Z deklaracji przedstawicieli Cuts.com wynika, że użytkownikom zostanie oddany do dyspozycji specjalny odtwarzacz multimedialny, który umożliwi im edytowanie filmu - czyli np. usuwać z niego pewne sceny, dodawać komentarze, efekty dźwiękowe, klipy wideo czy ścieżki audio.

Użytkownicy serwisu będą mogli publikować w nim efekty swoich prac edytorskich i oglądać filmy zmodyfikowane przez innych internautów - aczkolwiek pod jednym warunkiem: należy posiadać legalną kopie edytowanego filmu (może to być zarówno płyta DVD, jak i np. plik wideo, pobierany z jednego z internetowych serwisów filmowych).

Oferta serwisu Cuts.com ma być nieodpłatnie dostępna zarówno dla użytkowników komputerów pracujących pod kontrolą Windows, jak i Mac OS X. Na razie serwis dostępny jest w wersji beta.

Więcej informacji: Cuts.com.