Cyanogen Inc. szuka pracowników w zespołach tworzących inne modyfikacje Androida

Nowa firma Cyanogen Inc. składająca się z członków zespołu odpowiedzialnego za najpopularniejszą alternatywną dystrybucję Androida szuka pracowników. Co ciekawe, talenty łowi wśród innych grup odpowiedzialnych za nieoficjalnych wydań mobilnego systemu Google. Jak dotąd wychodzi im to z powodzeniem.

CyanogenMod to obecnie najpopularniejsza nieoficjalna modyfikacja systemu Android, jaką na swoich urządzeniach mogą zainstalować posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Google. Jej twórcy w zeszłym roku postanowili przekształcić hobbystyczny projekt w korporację z prawdziwego zdarzenia. Oprócz ambitnych planów zatakowania rynku smartfonów modelem smartfona OnePlus One, nowo powstała firma szuka nowych rąk do pracy.

Nazwiska i pseudonimy nowych osób w zespole pracującym nad dystrybucją Androida o nazwie CyanogenMod powinny być dobrze znane osobom często zmieniającym tzw. ROM-y. Pierwszym z większych nazwisk, które zasiliły szeregi Cynagonen Inc. jest Roman Birg. Jest on twórcą modyfikacji o nazwie Android Open Kang Project. Wedle ostatnich doniesień następną osobą, która dołączy do firmy będzie natomiast Clark Scheff, który rozwija projekt Chameleon OS.

Z jednej strony wsparcie CyanogenMod przez nowe twarze cieszy, ale istnieje obawa, że z powodu przejścia pod inną banderę ucierpią rozwijane przez Birga i Scheffa projekty. Co prawda zapowiedzieli oni, że nie mają ich zamiaru porzucić, ale doba dla każdego ma tylko 24 godziny. Miejmy nadzieję, że sukces w postaci powstania Cyanogen Inc. nie spowoduje zmniejszenia się liczby nieoficjalnych modyfikacji, a tym samym do zmniejszenia popularności custom ROM-ów wśród końcowych użytkowników.

źródło: pocketnow.com