Cyanogen zebrał 80 milionów dolarów na rozwój

CyanogenMod - znacie taki system mobilny? To modyfikacja Androida, której twórcy chcieliby znaleźć się w czołowej trójce producentów mobilnych OS. Dzięki potężnemu zastrzykowi gotówki ich szanse na to znacznie wzrosły.

Projekt zaproponowany przez Cyanogen wsparło mnóstwo prywatnych osób na całym świecie, a do tego doszło partnerstwo z takimi gigantami jak Twitter, Qualcomm, Telefónica czy wkład finansowy od samego Ruperta Murdocha. Do współpracy został zaproszony także Microsoft, ale nie był zainteresowany - trudno się dziwić, skoro nowy Windows ma być systemem także dla urządzeń mobilnych. Cyanogen jest modyfikacją systemu Android, a do jego używania w 2014 przyznaje się ponad 10 milionów użytkowników na całym świecie.

Cyanogen zebrał 80 milionów dolarów na rozwój

Logo Cyanogen (foto: oficjalna strona projektu)

Czy ten OS ma szansę rywalizować z Apple i Google? Raczej nie, z czego zdaje sobie sprawę, jednak może stanąć na trzecim miejscu, wyprzedzajac aktualnie używane wersje Windows Phone czy BlackBerry. Udział na rynku mobilnym tego pierwszego wynosi ok. 2,5%, drugiego - mniej niż 1%. Mając zaplecze w postaci milionów użytkowników oraz dziesiątki milionów dolarów na dalszy rozwój, Cyanogen może zrobić nieco zamieszania na tym - wydawałoby się - skostniałym rynku.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?
Aktualizacja: 24 marca 2015 17:14

Cyanogen podpisał umowę z amerykańską firmą Blu w celu wypuszczenia w tym roku telefonu bez jakichkolwiek usług od Google.