CyanogenMod 11.0 M7 został udostępniony dla pierwszych kompatybilnych urządzeń

Najpopularniejsza modyfikacja systemu Android doczekała się nowej wersji. Oparty o Androida 4.4.2 CyanogenMod 11 M7 został udostępniony właścicielom wybranych urządzeń opartych o Androida.

CyanogenMod to popularna dystrybucja systemu Android. Opiera się ona o system udostępniony przez Google, ale jej twórcy wprowadzają bardzo dużo własnych usprawnień w postaci dodatkowych funkcji i preinstalowanych aplikacji. Jego najnowsza wersja bazująca na Androidzie KitKat, oznaczona Milestone 7 (CyanogenMod 11 M7), doczekała się kilku usprawnień.

Wśród nowości twórcy CyanogenModa wyszczególniają odświeżenie ekranu wyboru skórek i nowy wygląd aplikacji kalkulatora. System ma też znacznie lepiej działać na urządzeniach wyposażonych w mniej niż 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Odświeżono ekran ustawień, dodano wsparcie dla kodeka FFMPEG i usprawniono komunikację Bluetooth z systemami audio w samochodach.

CyanogenMod 11.0 M7 został udostępniony dla pierwszych kompatybilnych urządzeń

Androida w edycji CyanogenMod mogą zainstalować na swoich urządzeniach posiadacze kompatybilnych urządzeń, na których system ten został przetestowany przez twórców. Do listy wspieranych urządzeń dołączyły też nowe sprzęty w postaci smartfonów HTC One M8, LG G2 Docomo (l01f) i tabletów Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 (mondrianwifi), Galaxy Note 8.0 LTE (n5120).

Udostępniony dzisiaj CyanogenMod 11 M7 opiera się o Androida 4.4.2, ale kolejna edycja oznaczona M8 ma już przyjąć za bazę najnowszego Androida KitKat 4.4.3, który w zeszłym tygodniu został udostępniony w formie aktualizacji OTA dla smartfonów i tabletów z linii Nexus, wybranych urządzeń Motoroli oraz sprzętów oznaczonych Google Play Edition.

źródło: cyanogenmod.org