CyanogenMod 12 bazujący na Androidzie 5.0 Lollipop może niedługo zadebiutować

Nowa wersja najpopularniejszej modyfikacji systemu mobilnego od Google powinna niedługo trafić do pierwszych użytkowników. Kod CyanogenModa 12 opartego o Androida 5.0 Lollipop pojawił się już w serwisie GitHub. Oznacza to, że niedługo trafi on do użytkowników.

Google zaprezentowało w zeszłym miesiącu nowy system operacyjny do smartfonów i tabletów o nazwie Android 5.0 Lollipop. W pierwszej kolejności aktualizacja zostanie udostępniona właścicielom urządzeń z rodziny Nexus oraz wybranych urządzeń sprzedawanych przez producentów OEM. Użytkownicy mniej popularnych i tańszych urządzeń spragnieni najnowszej wersji muszą postarać się o aktualizację we własnym zakresie.

Dla wielu osób jedyną szansą na zainstalowanie Androida 5.0 Lollipop mogą być nieoficjalne modyfikacje. Jedną z nich jest CyanogenMod, którego wersja oznaczona numerem 12 oparta została o najnowszego Androida. Jak na razie nie jest dostępny obraz samego systemu do zainstalowania na smartfonach i tabletach, ale wszyscy chętni mogą przejrzeć kod Cyanogenmoda 12 w serwisie GitHub.

CyanogenMod 12 bazujący na Androidzie 5.0 Lollipop może niedługo zadebiutować

CyanogenMod 12 opiera się o Androida 5.0 Lollipop, ale podobnie jak w przypadku poprzednich wydań jego twórcy usprawniają system Google i dodają od siebie nowe funkcje. W tym wydaniu nacisk jest położony na funkcje związane z bezpieczeństwem. Niestety jak na razie twórcy modyfikacji CyanogenMod 12 nie udostępnili żadnej informacji o planowanej dacie debiutu swojego dzieła. Można jednak przypuszczać, patrząc na tempo postępu prac, że nastąpi on w przeciągu kilku tygodni.

źródło: zdnet.com