Cyberkaczka w jabłkach

Posiadacze komputerów Mac powinni zainteresować się bezpłatnym programem Cyberduck 2.6.1, który ułatwi pobieranie plików z Internetu. Aplikacja obsługuje protokoły FTP, SFTP posiada bardzo intuicyjny interfejs, integruje się z zewnętrznymi edytorami oraz wspiera technologie wbudowane w system Mac OS X.

Cyberkaczka w jabłkach
Jeśli pobierasz dużo plików z Sieci i chciałbyś zapanować nad nimi, potrzebny Ci specjalny menedżer. Współczesne przeglądarki internetowe często posiadają już wbudowane funkcje związane z transferem, jednak Cyberduck oferuje więcej możliwości.

Standardowo dostępna jest obsługa kilku jednoczesnych transferów, wznawiania pobierania oraz szyfrowania połączeń. Dzięki interfejsowi graficznemu nawet ludzie z niewielką wiedzą komputerową będą w stanie przeglądać zasoby FTP, a funkcja "drag and drop" sprawi, że kopiowanie plików pomiędzy serwerem a klientem stanie się równie proste jak w przypadku lokalnych dysków. Pliki na dysku mogą byś synchronizowane z danymi na serwerze, co znacznie ułatwia pracę rozproszonym grupom roboczym.

Program potrafi integrować się z innymi aplikacjami np. SubEthaEdit, BBEdit, TextMat oraz posiada polskie tłumaczenie. Niestety najnowsza wersja 2.6.1 dostępna jest na razie w języku angielskim. Aplikacja działa na platformie Mac OS X 10.3.9 lub nowszej.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.