Cyberlink przedstawia kodek czwartej generacji

Pracująca od ponad dekady na rozwojem własnego kodeka MPEG firma Cyberlink, przedstawiła jego czwartą generację. Zdaniem autorów, zapewnia ona doskonałą jakość obrazu oraz nieporównywalnie większą szybkość przetwarzania wideo.

Od czasów implementacji kodeka pierwszej generacji w PowerDirectorze 1.0, aż do aktualnej - w edycji PowerDirector 3, do kodeka wprowadzono szereg zmian, mających na celu podniesienie wydajności kodowania i dekodowania oraz poprawienie jakości obrazu.

Najnowszy silnik PowerDirectora 3 pozwala obecnie na skrócenie czasu przetwarzania materiału wideo o blisko 50%. Przedstawiciele Cyberlinka podkreślają, iż w porównaniu do konkurencyjnych produktów, można zauważyć zdecydowaną różnicę w szybkości działania, co pozostawia użytkownikom więcej czasu na tworzenie wyższej jakości materiałów z dodatkowymi efektami specjalnymi. Dodatkową zaletę może stanowić fakt dostosowania formatu ekranu, tak by mógł on być wyświetlany zarówno na tradycyjnych telewizorach z przeplotem i monitorach komputerowych bez przeplotu (non-interlaced).

Zawarty w programie do edycji wideo PowerDirector 3 kodek czwartej generacji - MPEG CODEC - będzie potrafił automatycznie usuwać z obrazu artefakty i zapewni możliwie najwyższą jakość obrazu. Z nowości w samej aplikacji warto również wspomnieć o nowym mechanizmie renderingu - SVRT 2 oraz funkcji DV QuickScan, służącej do szybkiej selekcji i zgrywania określonych segmentów wideo bez potrzeby manualnego pozycjonowania taśmy.

Więcej informacji: http://www.cyberlink.com


Zobacz również