Cyberpunk 2077: CD Projekt Red ostrzega przed modami

Na oficjalnym Twitterze CD Projekt Red producent zaleca graczom, aby byli ostrożni przy używaniu modów. W wielu z nich stwierdzono luki bezpieczeństwa.

Cyberpunk 2077 był jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów ostatnich miesięcy i produkcją, która zebrała olbrzymią krytykę wśród posiadaczy konsol poprzedniej generacji. Na tym historia się nie kończy - wciąż pojawiają się kolejne problemy, a aktualizacje potrafią wprowadzić do zabawy następne problemy. Pomimo to sprzedało się 13 mln egzemplarzy gry, a także powstały do niej liczne mody. I to właśnie one mogą stanowić zagrożenie. A konkretnie - używane przez nie, zewnętrzne biblioteki DLL. CD Projekt Red informuje, że otrzymał jest świadomy faktu tego zagrożenia i planuje jak najszybciej naprawić problem.

Dlatego jeśli myślisz o zainstalowaniu moda - zachowaj ostrożność. Jak na razie nie wiadomo, kiedy producent wypuści łatkę, likwidującą podatności, jednak z poprzednich zapowiedzi wiemy, że na pierwszą połowę 2021 roku zapowiedziano dwa duże patche. Ich głównym zadaniem jest podniesienie wydajności gry, jednak zwykle łatki dodają także poprawki bezpieczeństwa. Póki co CDPR zmieniło dedykowaną stronę dla modów - zamiast "w najbliższych miesiącach" widnieje tam teraz napis "więcej informacji wkrótce".

Zobacz również:

  • Promocje na gry na PS4 i PS5. Sprawdź najnowsze okazje [16.09.2021]
  • Promocje na gry na Xbox One i Xbox Series X. Sprawdź najciekawsze okazje [9.09.2021]
  • Teams otrzyma zabezpieczenie... przeciwko Microsoftowi

Źródło: Neowin, Twitter