Cyberpunk 2077 - CD Projekt Red rezygnuje z widoku w perspektywie trzeciej osoby

Studio CD Projekt Red przyznało, że widok FPP (First Person Perspective) będzie również we wszystkich przerywnikach filmowych.

Cyberpunk 2077 od pierwszych prezentacji zapowiadany był jako tytuł, w którym świat obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Jednak wiadome było również, że w produkcji miały być pewne odstępstwa od tej reguły, np. w przerywnikach filmowych (tzw. cut-scenkach). Wskazywały na to m.in. pierwsze udostępnione materiały z rozgrywki. Okazuje się, że w trakcie produkcji nastąpiła zmiana decyzji i, jak potwierdzili przedstawiciele CD Projekt Red, wszystkie cut-scenki (łącznie z tymi najbardziej intymnymi) będą dostępne tylko i wyłącznie, w widoku pierwszoosobowym.

Twórcy przyznali, że chcąc zapewnić jak największą immersję ze światem przedstawionym w Cyberpunk 2077, byli zmuszeni porzucić widok trzecioosobowy również w cutscenkach. Dopytani o szczegóły, dodali, że dotyczy to również przerywników filmowych prezentujących bohaterów w scenach intymnych. Co ciekawe, projektanci z CD Projekt Red zdecydowali się pozostawić perspektywę trzecioosobową np. podczas jazdy samochodem. Kierując dowolnym pojazdem będziemy mogli swobodnie przełączać się pomiędzy widokiem pierwszo i trzecioosobowym.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć, to Cyberpunk otrzymał niedawno zupełnie nowy materiał z rozgrywki, który znajdziecie tutaj.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku. Produkcja zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.