Cyberpunk 2077 Samurai Edition - CD Projekt Red szykuje dla nas niespodziankę [Aktualizacja]

Możliwe, że już niebawem fani Cyberpunk 2077 wreszcie doczekają się dobrych wiadomości. CD Projekt Red szykuje się do prawdziwej ofensywy.


Jeden z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych leaksterów w branży - 4chan, podzielił się z nami ciekawymi informacjami na temat przyszłości Cyberpunk 2077. Po pierwsze, CD Projekt Red nie rezygnuje z rozwoju gry. Na przełomie stycznia i lutego odbędzie się obszerny stream, podczas którego polski deweloper zapowie Cyberpunk 2077 Samurai Edition - nowe wydanie gry wzbogacone o mnóstwo zawartości i poprawek.

Cyberpunk 2077 Samurai Edition to nowy tytuł wersji gry dedykowanej konsolom Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Okazuje się jednak, że oprócz usprawnień graficznych otrzymamy również szereg zmian i nowości w samej grze. Wraz z debiutem Samurai Edition, na wszystkich platformach, na których dostępny jest Cyberpunk 2077 pojawi się także aktualizacja 1.5, która wprowadzi do gry m.in.:

  • Barberów
  • System transmogryfikacji
  • Garaż
  • Nowe UI
  • Znacznie poprawione SI NPC
  • Całkowicie przebudowany system "łupów"

To jednak nie koniec dobrych wieści. Premierze Cyberpunk 2077 Samurai Edition towarzyszyć będzie nie tylko patch 1.5, ale również kolejne darmowe DLC, które zagwarantuje nam m.in.: cztery nowe bronie, możliwość personalizacji mieszkania oraz system "nowa gra plus".

Zobacz również:

  • CD Projekt oficjalnie zapowiada duże DLC do Cyberpunk 2077. Czego możemy się spodziewać po Phantom Liberty?
  • Cyberpunk 2077 RT overdrive – sprawdzam, czy nowy tryb naprawdę “zabija” karty graficzne?

Cyberpunk 2077 - pierwsze płatne DLC potwierdzone

4chan potwierdza również, że pierwsze płatne DLC do Cyberpunk 2077 jest już w zaawansowanym stadium produkcji. Gra zabierze nas do regionu Pacyfica, który ma nie tylko imponować swoimi rozmiarami, ale również zaoferować graczom zupełnie nowy sposób eksploracji świata (w stylu przypominającym gry z serii STALKER). Na naszej drodze staną członkowie dwóch nowych gangów - Bozos i Slaughterhouse. Co ciekawe, leakster ujawnia, że CD Projekt Red pracuje także na drugim płatnym DLC, jednak są to na razie prace koncepcyjne. Dalszy jego rozwój jest uzależniony od sukcesu Cyberpunk 2077 Samurai Edition i pierwszego DLC.

cyberpunk 2077

Choć 4chan znany jest ze swojej rzetelności, to oczywiście należy pamiętać, że wciąż nie są to oficjalne informacje. Na szczęście, na te nie będziemy musieli długo czekać. Warto przypomnieć, że już wcześniej przedstawiciele studia CD Projekt Red potwierdzili, że wersja Cyberpunk 2077 na Xbox Series X/S i PlayStation 5 zadebiutuje najpóźniej do końca marca 2022 roku.

Aktualizacja

Paul Tassi - doświadczony dziennikarz branżowy, który od ponad 10 lat pracuje dla magazynu Forbes, postanowił zapytać CD Projekt Red o Cyberpunk 2077 Samurai Edition. Na odpowiedź nie musiał długo czekać, Radek Grabowski, lider działu PR w CD Projekt Red, w krótkiej notce stwierdził, że przedstawione w "przecieku" informacje "nie zgadzają się". Tassi chciał kontynuować dialog i dopytywał czy chodzi o wszystkie zawarte tam informacje, czy może jedynie o ich fragment. Niestety, przedstawiciel CD Projekt Red nie zdecydował się już na dalsze komentarze.

Co to może tak naprawdę oznaczać? Nie wiele, lider działu PR nie zaprzeczył kategorycznie informacjom, że Cyberpunk 2077 Samurai Edition powstaje. Co więcej, jego odpowiedź była dość enigmatyczna i ciężko stwierdzić, do których fragmentów "przecieku" się odnosiła. Jedno jest pewne, nadchodzące tygodnie będą bardzo interesujące dla fanów Cyberpunk 2077. Przypomnijmy, że aktualizacja gry dla PS5 i Xbox Series X/S ma się ukazać najpóźniej do końca marca. CD Projekt Red będzie musiało zatem już niebawem ujawnić pierwsze szczegóły dotyczącej nowej wersji gry.

Zobacz również: Najgorsze gry i największe rozczarowania 2021 roku


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: