Cyberpunk 2077 – data premiery, system walki, świat, postacie, zadania. Wszystko, co wiemy na temat gry

Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Nawet najmniejszy skrawek informacji, na temat dzieła polskiego studia, wzbudza ogromne emocje. Dlatego właśnie, postanowiliśmy zebrać dla was wszystkie wieści na temat gry w jednym miejscu.


Cyberpunk 2077 w pigułce – najważniejsze cechy gry

 • Cyberpunk 2077 to pierwszoosobowa gra RPG osadzona w uniwersum Cyberpunk, autorstwa Mike'a Pondsmitha.
 • Najnowsza produkcja CD Projekt RED, będzie pod każdym względem większa i bardziej rozbudowana od ostatniego dzieła studia – Wiedźmin 3: Dziki Gon.
 • Słowem kluczowym w Cyberpunk 2077 jest „swoboda”. Dotyczy ona zarówno kreacji postaci i rozwoju, jak i podejścia do wykonywanych zadań. Gra pozwoli również na jej przejście bez uciekania się do przemocy.
 • Keanu Reeves pojawi się w grze jako jedna z wiodących postaci – Johnny Silverhand, z którą będzie współpracował główny protagonista.
 • Cyberpunk 2077, pomimo całkowitego porzucenia widoku trzecioosobowego, nie jest FPS-em.

Premiera i platformy

Cyberpunk 2077 powstaje już wiele lat, po raz pierwszy o produkcji CD Projekt RED usłyszeliśmy w 2012 roku, czyli na długo przed premierą trzeciego Wiedźmina. Po latach, przedstawiciele studia przyznali, że tak wczesne ogłoszenie gry było błędem. Premiera gry miała pierwotnie odbyć się 16 kwietnia tego roku, jednak w styczniu 2020 twórcy ogłosili, że potrzebują więcej czasu na dopracowanie produkcji i ukaże się ona we wrześniu. Niestety, ta data też jest już nieaktualna. Osiemnastego czerwca dowiedzieliśmy się, że choć prace nad grą przebiegają zgodnie z planem, to studio potrzebuje odrobinę dodatkowego czasu i Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada. Miejmy nadzieję, że jest to już finalna data premiery i nie ulegnie ona żadnym zmianom.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 trafi w dniu premiery na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Potwierdzono również, że gra będzie dostępna dla nabywców konsol dziewiątej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X, już w dniu ich premiery. Choć wersja ta będzie mogła pochwalić się lepszą oprawą audiowizualną, to dopiero w 2021 pojawi się darmowa aktualizacja, która wykorzysta pełną moc nowych konsol w Cyberpunk 2077.

Historia, świat i zadania

Mamy rok A.D. 2077, od zapaści ekonomicznej na początku XXI wieku, Stany Zjednoczone są kontrolowane przez megakorporacje. Wiele z nich działa ponad prawem, jednak nikt się tym nie przejmuje, póki każdy odbiera swój czek z wypłatą. Korupcja i niesprawiedliwość są na porządku dziennym, szczególnie w Night City, ogromnej metropolii na południe od San Franciso. Jesteś najemnikiem - V, i tak się składa, że Night City to twój nowy dom. Tak pokrótce prezentuje się historia, wprowadzająca nas w realia Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 Night City

CD Projekt RED niejednokrotnie podkreślało, że chcą jak najwierniej oddać realia twórczości Mike'a Pondsmitha, który zresztą doradza polskiemu zespołowi. Nie zabraknie zatem trudnych decyzji natury moralnej czy poruszania kontrowersyjnych tematów, w tym religijnych. Co więcej, projekt zadań i poziomów znacznie przewyższa to, z czym mieliśmy do czynienia w Wiedźminie 3. Sposobów na rozwiązanie każdego zadania w grze ma być co najmniej kilka (około trzy razy więcej niż w W3).

John Mamais - lider krakowskiego oddziału CD Projekt RED, w jednym z wywiadów zdradził, że na graczy chcących spędzić przy Cyberpunk 2077 jak najwięcej czasu, czeka ponad 75 zadań pobocznych. Choć będą one nieco mniej złożone i efektowne od tych z głównej linii fabularnej, to zdaniem Mamaisa, idealnie pogłębiają immersję gracza ze światem Cyberpunka. Co istotne, każdy z dodatkowych questów ma być wyjątkowy, nie ma tu więc mowy o automatycznym generowaniu zadań.

Night City będzie wyjątkowo „żywym” miastem, zawdzięczać to będziemy m.in. ponad 1000 unikalnych NPC. Dla każdego z nich twórcy ręcznie zaprojektowali oddzielny harmonogram dnia. W efekcie tych działań, niektórych sprzedawców będziemy mogli odwiedzić tylko w określonych godzinach. Znaczącą rolę odgrywać będzie również cykl dnia i nocy.

Kreacja i rozwój postaci

Sporym zaskoczeniem dla niektórych może być również kreator postaci, który pozwoli nam na ogromną swobodę w tworzeniu wirtualnego awatara. Twórcy zapowiedzieli już, że własnym preferencjom będzie można dostosować niemal każdy element ciała, oznacza to m.in., że możliwe będzie stworzenie postaci o żeńskiej budowie z męskimi genitaliami i odwrotnie.

Cyberpunk 2077

Rozwój bohatera również zaoferuje graczom ogromną swobodę. Naszą postać będą określały nie tylko liczne atrybuty i zdolności, ale również dodatkowe perki i implanty, które w znaczący sposób będą mogły wpłynąć na to, jak zachowuje się dana umiejętność.

Część implantów będziemy mogli stworzyć sami, jednak te najbardziej wyjątkowe, będą od graczy wymagać spełnienia szeregu warunków i odnalezieniu konkretnego specjalisty.

Cyberpunk 2077 z pewnością nie będzie grą „na raz”. Mnogość zadań, opcji i stylów rozgrywki sprawi, że spora część graczy będzie chciała produkcję CD Projekt RED przejść kilka razy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć agresywną postać nastawioną na walkę, bądź cichego hakera. Co więcej, ten pierwszy archetyp będzie mógł się wyspecjalizować w broniach palnych bądź białych, możliwe będzie również stworzenie hybrydy, która skutecznie będzie radzić sobie zarówno podczas dystansowej wymiany ognia, jak i starć w zwarciu.

Jeśli wolicie sprawy rozwiązywać po cichu, to Cyberpunk 2077 także wam na to pozwoli. Twórcy przyznali, że początkowo nie mieli w planach dodawania takiego podejścia do rozgrywki, ale w trakcie produkcji i za sprawą sugestii społeczności, postanowili znacząco usprawnić ten styl zabawy. Hakowanie pozwoli na wiele niekonwencjonalnych działań. Wraz z rozwojem zdolności hakowania, będziemy mogli nie tylko otwierać zamknięte drzwi, ale również przejmować kontrolę nad kamerami czy wieżyczkami strażniczymi.

Tylko dla dorosłych

Cyberpunk 2077 zdecydowanie nie jest grą dla dzieci. ESRB (Entertainment Software Rating Board) - amerykańska organizacja zajmująca się ocenianiem zawartości gier, przyznała produkcji CD Projekt RED kategorię „M”. Oznacza to, że gra ta jest skierowana wyłącznie do dorosłych odbiorców. Z uzasadnienia oceny dowiadujemy się, że Cyberpunk 2077 zawiera:„nagość oraz elementy związane z seksualnością”, „sceny seksu”, „odniesienia do fikcyjnych narkotyków”, „ostrą przemoc” oraz „przekleństwa”. ESRB pokusiło się również o szczegółowy opis jednej ze scen z gry, w której to gracz asystuje przy wbijaniu gwoździ w dłonie i stopy innej postaci.

Cyberpunk 2077 świat gry

Tryb sieciowy i DLC

Przygoda z Cyberpunk 2077 nie zakończy się po ujrzeniu napisów końcowych. Twórcy już potwierdzili, że do gry zawitają duże rozszerzenia fabularne. Wzorem dla zespołu jest dodatek „Krew i Wino” do Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kiedy możemy na nie liczyć? Prawdopodobnie w 2021 roku. Choć liczne opóźnienia, premiery Cyberpunk 2077, z pewnością wpłyną na ich ostateczną datę debiutu.

Cyberpunk 2077 będzie również pierwszą grą CD Projekt RED, która doczeka się pełnoprawnego trybu sieciowego. Co ciekawe, projekt ten jest traktowany niemal jako oddzielna gra. Z tego też powodu, na premierę "Cyberpunk 2077 Online" będziemy musieli poczekać przynajmniej do 2022 roku.

Wydania i edycje

Cyberpunk 2077 dostępny będzie w wielu wydaniach i specjalnych edycjach. Jeśli już teraz nie możecie doczekać się debiutu produkcji CD Projekt RED, to warto rozważyć inwestycję w specjalne zestawy przedsprzedażowe, które oprócz samej gry, gwarantują również stylizowany steelbook oraz inne gadżety, jak np. breloki.

Cyberpunk 2077 zestawy przedsprzedażowe

Na wyjątkową okazję mogą liczyć również kolekcjonerzy nietypowych wydań konsol. CD Projekt, wspólnie z Microsoftem, przygotował niepowtarzalną edycję Xbox One X (1TB) wraz ze stylizowanym kontrolerem.

Cyberpunk 2077 Xbox One X

Konsola Xbox One X w wersji Cyberpunk 2077

Na co jeszcze możemy liczyć? Oczywiście na wydanie kolekcjonerskie, w którego skład wejdą m.in.:

 • Pudełko z Edycji Kolekcjonerskiej
 • Kolekcjonerski SteelBook
 • Figurka prezentująca główną postać z gry (25 centymetrowa)
 • Artbook w twardej oprawie
 • Metalowy brelok
 • Mapa Night City
 • Pocztówki z Night City
 • Kompendium wiedzy z informacjami na temat świata gry
 • Cyfrowe dodatki, w tym ścieżka dźwiękowa

Cyberpunk 2077 Edycja Kolekcjonerska

Cyberpunk 2077 Edycja Kolekcjonerska

Najwięksi fani Cyberpunk 2077 mogą również sięgnąć po limitowaną kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 2080 Ti CyberPunk 2077 Edition bądź wyjątkowy dysk marki Seagate, dedykowany konsoli Xbox One.

Nvidia GeForce RTX 2080 Ti CyberPunk 2077 Edition

Nvidia GeForce RTX 2080 Ti CyberPunk 2077 Edition

Cyberpunk 2077 Game Drive

Cyberpunk 2077 Seagate Game Drive

Niestety, wydanie to jest już niemal całkowicie wyprzedane, choć na niektórych serwisach aukcyjnych pojawiają się jeszcze „okazyjne” oferty.

To na razie wszystkie wieści na temat Cyberpunk 2077. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje, damy wam znać.