Cyberpunk 2077 - mało konkretów na Gamescomie

Wbrew oczekiwaniom wielu graczy CD Projekt Red podczas Gamescom 2018 zaprezentował jedynie kilka nowych grafik z gry Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077

21 sierpnia w Kolonii rozpoczęły się targi Gamescom 2018. Przed wydarzeniem polska firma CD Projekt Red za pośrednictwem Twittera zapowiedziała, w dość ciekawej formie, czego gracze mogą się spodziewać na wydarzeniu w Kolonii.

Cyberpunk 2077 - mało konkretów na Gamescomie

Cyberpunk 2077

Niestety, zapowiedzi ograniczyły się do publikacji nowych screenów z gry. Stan naszej wiedzy o Cyberpunku nie poprawił się więc znacząco.

Nie jest tajemnicą, że polscy gracze po sukcesie Wiedźmina 3 liczą na równie udany produkt. W tygodniu poprzedzającym targi Stanisław Święcicki, który bierze udział w tworzeniu gry zdradził, że w Cyberpunk 2077 wprowadzona będzie dynamiczna pogoda oraz pora dnia. W odróżnieniu od Wiedźmina, Cyberpunk 2077 po informacji z E3 oferować będzie rozgrywkę pierwszoosobową.

Cyberpunk 2077 - mało konkretów na Gamescomie

Z kolei Mike Pondsmith, który również pomaga w pracach nad Cyberpunkiem, zdradził, że w grze bardzo realistycznie zaimplementowano algorytmy otoczenia. Gracz idąc ulicą może niemal poczuć się jakby był w wirtualnym świecie słysząc dookoła szepty czy rozmowy. Cyberpunk 2077 tworzony jest z myślą o konsolach oraz komputerze PC.

Cyberpunk 2077. Fabuła

Fabuła Cyberpunk 2077 osadzona jest w otwartym świecie z narracją gry fabularnej znaną z klasycznego uniwersum Cyberpunk 2020. Bohater o imieniu V zamieszkuje niebezpieczne miasto Night City. Dzięki rozbudowanemu systemowi tworzenia postaci gracz będzie mógł nie tylko wybrać płeć, ale także zaprojektować wygląd czy charakter postaci.

Cyberpunk 2077 - mało konkretów na Gamescomie

Rozrywka w Cyberpunk 2077 ma być interesująca za sprawą systemu wyborów, które wiążą się z konsekwencjami w dalszej części gry. Rozwiązanie takie świetnie sprawdziło się w chociażby Wiedźminie 3. Rozbudowana fabuła ma sprawić, że gracz zagłębi się w Night City na długie godziny.

Cyberpunk 2077 - mało konkretów na Gamescomie