Cyberpunk 2077 patch 1.5 - data premiery, zmiany, "przecieki". Wszystko, co wiemy na temat nadchodzącej aktualizacji [16.02.2022]

Sprawdź, co wiemy na temat nadchodzącej aktualizacji do gry Cyberpunk 2077.


cyberpunk 2077 patch 1.5

fot. CD Projekt Red

Cyberpunk 2077 jest obecnie w stanie "grywalnym". Oznacza to, że gracze na każdej platformie, na której dostępna jest gra mogą bez większych problemów oddać się rozgrywce. Spore grono sympatyków uniwersum, z którego skorzystało CD Projekt Red wciąż jednak czeka swoisty "restart" bądź "nowy początek" dla Cyberpunk 2077. Cały czas spekuluje się na temat fabularnych DLC, darmowych dodatków, nowej wersji gry - Samurai Edition, jak również aktualizacji 1.5. Tym razem skupmy się na tym ostatnim elemencie, bowiem na tę chwilę, jest to jedyny pewny element, który trafi do gry.

Cyberpunk patch 1.4? Nie wiem o czym mowa

Nawet gracze śledzący na bieżąco wszelkie aktualizacje Cyberpunk 2077 mogą poczuć się nieco skołowani ich numeracją. Ostatni wydany przez polskiego dewelopera patch nosił numerki 1.3. Jego naturalnym następcą powinien być zatem pakiet 1.4. Wiemy już jednak, że w tak nie będzie. CEO CD Projekt Red - Adam Kiciński, powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, że następna aktualizacja Cyberpunk 2077 to 1.5 i pojawi się w 2022 roku, wraz z next-genową aktualizacją Cyberpunka 2077. Oznacza to, że wszelka zawartość i poprawki, które miały pierwotnie trafić do aktualizacji 1.4 wejdą w skład największego patcha w historii Cyberpunk - 1.5.

Zobacz również:

  • Cyberpunk 2077 - pierwsze szczegóły na temat aktualizacji 1.3

Cyberpunk 2077 patch 1.5 - kiedy premiera?

Wiemy już, że patch 1.5 do Cyberpunk 2077 ukaże się najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2022 roku. Przedstawiciele CD Projekt Red już wcześniej ujawnili, że jego debiut odbędzie się równolegle z ulepszoną wersją gry na konsole nowej generacji - PS5 i Xbox Series X/S. Kiedy jednak dokładnie możemy oczekiwać debiutu aktualizacji?

Nieco światła na ten temat rzuca ostatnia aktualizacja gry, która pojawiła się na stronie SteamDB. Możemy tam dostrzec, że dnia 14 stycznia niepubliczna wersja gry otrzymała nową zawartość na platformie Steam.

cyberpunk 2077 w steamdb

źródło: SteamDB

Pozwala nam to przypuszczać, że prace nad nową wersją gry zbliżają się do końca i wielce prawdopodobne, iż już niebawem otrzymamy oficjalny komunikat CD Projekt Red w tej sprawie. Ostatnie wieści sugerują, że polski deweloper planuje obszerną konferencję i prezentację nowości patcha 1.5 na przełom stycznia i lutego 2022 roku.

Cyberpunk 2077 aktualizacja 1.5 - zawartość i nowości

cyberpunk 2077 patch 1.5

fot. CD Projekt Red

Śmiało możemy przypuszczać, że aktualizacja 1.5 do Cyberpunk 2077 będzie największą w historii gry. Oprócz kolejnych poprawek i usprawnień z całą pewnością możemy liczyć na kolejne darmowe DLC. Co tym razem przygotuje dla nas CD Projekt Red? Spekuluje się, że do gry trafią barberzy, którzy pozwolą na zmianę wyglądu postaci już podczas rozgrywki, system transmogryfikacji czy garaż. Liczne plotki, które pojawiły się przy okazji Samurai Edition, mówiły także o tym, że Cyberpunk 2077 otrzyma nowe UI, znacznie poprawione SI NPC i całkowicie przebudowany system "łupów".

Patch 1.5 do Cyberpunk 2077 powinien zatem przynieść ze sobą nie tylko poprawki, ale i sporo nowej zawartości. Bardzo mało prawdopodobne jest jednak, że wraz z aktualizacją 1.5 otrzymamy pierwsze płatne DLC fabularne, więcej na jego temat przeczytacie tutaj.

Cyberpunk 2077 aktualizacja 1.5 - lista zmian i poprawek

cyberpunk 2077 patch 1.5

(fot. CD Projekt Red)

CD Projekt Red wreszcie udostępniło patch 1.5 do Cyberpunk 2077, a wraz z nim listę zmian i poprawek. Poniżej przedstawiamy wam najważniejsze elementy aktualizacji 1.5.

  • Przebudowane drzewko atutów - usunięto wiele bezsensownych atutów i dodano oraz ulepszono wiele innych, aby zróżnicować style gry.
  • Lepszy model jazdy - Samochody i motocykle powinny być lepsze w prowadzeniu i bardziej się od siebie różnić. Lepsze hamowanie, prowadzenie oraz pokonywanie zakrętów.
  • Lepsze SI wrogów podczas walki - przeciwnicy będą lepiej zachowywać się podczas starć. Oznacza to, że chętniej będą korzystali z osłon czy lepiej unikali i blokowali ataki w walce wręcz.
  • Ulepszenia SI tłumów - niektóre archetypy BN-ów mogą i będą rozpoczynały walkę z graczem po prowokacji – wycelowaniu, strzale lub walce. Funkcja ta nie będzie dostępna na konsolach PS4 i Xbox One.
  • Liczne zmiany w balansie rozgrywki - łatwy poziom trudności powinien być teraz nieco bardziej wymagający.
  • Poprawki w UI - zwiększono użyteczność mapy. Zmieniono wielkość ikon, dodano nowe podpowiedzi i filtry.
  • Trzy nowe, darmowe DLC - nowe apartamenty, bronie oraz możliwość zmiany wyglądu postaci już po rozpoczęciu rozgrywki.

To oczywiście tylko kilka najważniejszych elementów aktualizacji 1.5 do Cyberpunk 2077. Pełną listę zmian, poprawek i nowości w języku polskim znajdziecie tutaj.

Aktualizacja [31.01.2022]

Pierwszy miesiąc nowego roku już niemal za nami, a CD Projekt Red wciąż milczy na temat nowej wersji Cyberpunk 2077 - dedykowanej konsolom nowej generacji - PS5 i Xbox Series X/S. Nie mamy również żadnych nowych, oficjalnych informacji na temat aktualizacji 1.5. Jak mówi jednak stare porzekadło graczy - "Gdzie gamer nie może, tam leakstera pośle". Serwis PlayStationSize "dokopał" się do nowych ciekawostek na temat Cyberpunk 2077 w bazach danych sklepu cyfrowego PlayStation.

Największą i najbardziej zaskakującą nowością jest niepublikowana nigdy wcześniej okładka gry. Oznaczać to może, że do premiery nowej wersji Cyberpunk 2077, a także aktualizacji 1.5 pozostało już niewiele czasu. Najbardziej dogodną datą wydaje się być obecnie marzec, ale już w lutym powinniśmy otrzymać pierwsze konkretne informacje na temat zawartości nowego wydania.

Cyberpunk 2077

(fot. CD Projekt Red)

Nowa okładka może sugerować również, że potwierdzą się wcześniejsze "przecieki" i Cyberpunk 2077 faktycznie otrzyma delikatny "restart" wraz z debiutem gry na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Aktualizacja 2 [14.02.2022] - CD Projekt Red zapowiada nową prezentację Cyberpunk 2077

Za pośrednictwem Twittera, CD Projekt Red oficjalnie zapowiedział nowy stream dotyczący Cyberpunk 2077. Biorąc pod uwagę wcześniejsze plotki i informacje, możemy śmiało założyć, że podczas wydarzenie otrzymamy nowe informacje na temat aktualizacji 1.5 do Cyberpunk 2077, a także wersji gry na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Transmisja odbędzie się już jutro - 15 lutego, o godzinie 16:00 czasu polskiego na oficjalnym kanale CD Projekt Red na Twitchu.

Aktualizacja 3 [15.02.2022] - To już pewne - patch 1.5 zadebiutuje już dzisiaj wraz z aktualizacją next-gen na PS5 i Xbox Series X/S

Holenderski oddział Microsoftu popsuł niespodziankę, jaką szykowało dla nas dzisiaj studio CD Projekt Red. Na oficjalnym profilu Xbox Nederland w serwisie Twitter pojawiła się wiadomość okraszoną grafiką, która nie pozostawia złudzeń, co do daty debiutu nowej zawartości w Cyberpunk 2077.

Wszyscy sympatycy Cyberpunk 2077 już dzisiaj będą mogli pobrać aktualizację 1.5. Co więcej, wszelkie nowości i zmiany będą wchodzić w skład nowej wersji gry dedykowanej PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Potwierdziły się również wcześniejsze plotki o wersji demonstracyjnej gry. Gracze otrzymają darmowy dostęp do Cyberpunk 2077 i będą mogli przez 5 godzin eksplorować Night City. Będzie to zatem idealna okazja, aby sprawdzić nową wersję gry jeszcze przez jej zakupem.

cyberpunk 2077 patch 1.5

(źródło: Twitter)

To na razie wszystko co wiemy na temat aktualizacji 1.5. Możecie być pewni, że gdy tylko poznamy pełną listą zmian i nowości, które wprowadza patch, to pojawią się one w artykule, w formie aktualizacji (patrz wyżej).

Zobacz również: