Cyfra+ i N bez dekodera w 38 telewizorach Samsung Smart TV?

Telewizory Samsung Smart TV otrzymały właśnie certyfikaty od satelitarnych platform cyfrowych (N oraz Cyfra+). O co w tym chodzi? Dzięki specjalnym modułom wbudowanym w certyfikowane telewizory Samsunga możemy oglądać telewizję satelitarną bez specjalnych dekoderów. Samsung ma już 38 takich certyfikowanych telewizorów.

Samsung Smart TV bez dekodera

Cyfra+ i N bez dekodera w 38 telewizorach Samsung Smart TV?

Samsung LED7000 bez dekodera

Cyfra+ i N w telewizorach Samsunga bez dekodera?

Jak to działa? Wystarczy podłączyć do certyfikowanego telewizora Samsung (każdy z nich poza naziemnym modemem DVB-T ma też satelitarny tuner DVB-S) naszą antenę satelitarną, włożyć specjalny moduł z Cyfra+ lub N do do gniazda CI+ w TV, aktywować i voila. W ten sposób pozbędziemy się zbędnego dekodera oraz drugiego pilota.

Cyfra+ i N bez dekodera w 38 telewizorach Samsung Smart TV?

Samsung LED7000 bez dekodera

Telewizory Samsung Smart TV pozwolą też nagrywać programy na zewnętrznym dysku USB (do 2TB), ale warto wiedzieć, że nagrane treści będzie można odtworzyć tylko na tym samym telewizorze.

Jakie telewizory pozwalają pozbyć się dekodera Cyfry+ i N?

Te informacje znajdziecie na stronie Bez Dekodera.

Komentarz - czy Samsung jest najbardziej smart?

Według mnie Samsung wprowadził bardzo wygodne rozwiązanie dla widzów korzystających z satelity. Dekoder zabiera i miejsce w domu i dodatkowy prąd - każdy chyba doceni możliwość pozbycia się go z domu, do tego dodatkowo pozbywając się jednego pilota. Oby inni producenci poszli w ślady Samsunga. Na razie Smart TV Samsunga są bardziej “smart" od telewizorów innych innych producentów.

Kto z Was w domu ma Cyfrę+ lub telewizję N?