Cyfra+ łączy się z N - nadchodzi wspólna platforma cyfrowa

Grupy TVN i Canal+ połączą swoje satelitarne platformy TV. Powstanie DTH - wspólna platforma cyfrowa, która będzie miała ponad 2,5 miliona abonentów i będzie rywalizowała z Cyfrowym Polsatem.

Cyfra

Zakupem Grupy TVN (do której należy N) zainteresowane były m.in. niemiecki RTL, amerykański Time Warner i francuskie Vivendi (do tego koncernu należy Canal+, który kontroluje Cyfrę+). Okazuje się, że w tym wyścigu ostatecznie zwyciężyli Francuzi.

N plus Cyfra+ czyli DTH

Francuzi z Canal+ otrzymali od holdingu ITI wyłączność negocjacji w sprawie kupna grupy TVN. Wiemy już, że ma powstać joint venture czyli wspólne przedsięwzięcie Grupy TVN (należy do ITI) i Canal+ (należy do Vivendi). Porozumienie przewiduje, że należącą do ITI Grupa TVN połączy swoją telewizję N z Cyfrą+, a w zamian otrzyma udziały w połączonej spółce. Wspólna platforma DTH będzie miała 2,5 miliona abonentów i będzie konkurować z Cyfrowym Polsatem.

Cyfra+ i N razem kontra Cyfrowy Polsat

Od dawna krążyły spekulacje, które satelitarne platformy cyfrowe się połączą - teraz już wiemy. Oznacza to, że na rynku pozostaną właściwie dwie platformy cyfrowe. Obecnie Cyfra+ to druga największa satelitarna platforma cyfrowa. Połączenie Cyfry+ (1,5 miliona abonentów) i N (1 milion abonentów) w platformę DTH pozwoli skutecznie konkurować z liderem platform cyfrowych - Cyfrowy Polsat ma obecnie ponad 3 miliony abonentów.

Źródło: Wirtualne Media