Cyfra+ przejmuje N - nowa platforma cyfrowa DTH do końca roku

Grupa Canal+ i Grupa ITI ogłosiły połączenie swoich platform telewizyjnych w Polsce. W skrócie - Cyfra+ właśnie przejęła telewizję N. Z połączenia powstanie zupełnie nowa platforma, która ma rywalizować z Cyfrowym Polsatem.

Cyfra przejmuje N

Cyfra+ łączy się z N - z tej fuzji jeszcze w tym roku powstanie platforma cyfrowa DTH, która będzie miała 2,5 mln abonentów. W nowej spółce Grupa Canal+ będzie miała pakiet kontrolny 51 proc akcji.

Cyfra+ razem z N czyli DTH

- Przyszłe połączenie Cyfry+ i N rozwija przed nami niezwykle obiecujące perspektywy. Obie platformy mają uzupełniające się kompetencje w zakresie kontentu, marketingu i technologicznego know-how. Ich połączenie przyniesie korzyść konsumentom, dla których wybór spośród ofert płatnej telewizji stanie się dużo prostszy - powiedziała Beata Mońka, prezes Cyfra+.

Nowo utworzona platforma DTH ma przekroczyć 3 miliony widzów do końca 2015 roku.

DTH kontra Cyfrowy Polsat

Fuzja N i Cyfry+ jest już faktem - stało się wreszcie to, czego wielu oczekiwało już od jakiegoś czasu. Rynek płatnej telewizji cyfrowej jest za mały dla trzech graczy (a nawet czterech , bo jeszcze jest TP ze swoją telewizją). Połączenie N-ki z Cyfrą+ jest logiczne - tylko w ten sposób te platformy mogą walczyć z dominującą w Polsce platformą Cyfrowy Polsat, który ma już 3,5 miliona abonentów. Drugim powodem przejęcia jest zdobywająca popularność naziemna telewizja cyfrowa DVB-T.

Cieszycie się z połączenia Cyfry+ i N-ki? Czy nowa platforma DTH będzie w stanie skutecznie rywalizować z Cyfrowym Polsatem oraz z naziemną telewizją cyfrową DVB-T?