Cyfrak jak latarka

Aparat cyfrowy CJ-100 proponowany przez firmę Kiiro przypomina bardziej latarkę niż aparat fotograficzny i idealnie nadaje się do 'wsuwania w kieszeń'.

Aparat CJ-100 oferowany przez firmę Kiiro przyciąga uwagę swoimi małymi rozmiarami i niekonwencjonalnym kształtem przypominającym raczej kieszonkową latarkę, a nie cyfrowy aparat fotograficzny. Mimo swoich mikroskopijnych rozmiarów aparat wyposażony został w ekranik LCD, a według przedstawicieli Kiiro 'dzięki wygodnym kontrolkom obsługa aparatu jest niezwykle prosta'.

Przycisk za pomocą którego robi się zdjęcia jest duży i oznaczony jako 'snap', a za pomocą guzików 'rewind' i 'ff' można przeglądać zrobione zdjęcia na miniaturowym ekraniku LCD (7x9 mm), który może służyć także do formatowania zdjęć.

Kiiro Pocket Camera CJ-100 oferuje 8MB wewnętrznej pamięci flash, co pozwala na zmagazynowanie 127 obrazów o standardowej jakości oraz 63 w trybie 'high quality'. Jedyna oferowana przez urządzenie rozdzielczość przechwytywanych obrazów to 640x480 pikseli, a zbliżenia można robić minimalnie z odległości 15 cm. Urządzenie przeznaczone jest głównie do przechwytywania obrazów statycznych, ale w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem może służyć do rejestrowania krótkich sekwencji wideo. Fotografie można przeglądać na ekranie telewizora po połączeniu CJ-100 z odbiornikiem TV za pomocą dostarczanego w komplecie przewodu 'tv out', który może służyć także do nagrywania 'zawartości' aparatu na taśmę VHS. Aparat kosztuje 132 GBP i można go będzie od połowy września bieżącego roku zamawiać na stronie firmowej producenta.

http://www.kiiro.co.uk


Zobacz również