Cyfrowa edycja DVD

Pinnacle Systems wprowadza na rynek nowy zestaw sprzętowo-programowy do profesjonalnej edycji wideo materiału DVD - Pinnacle Edition DV.

Pinnacle Systems wprowadza na rynek nowy zestaw sprzętowo-programowy do profesjonalnej edycji wideo materiału DVD - Pinnacle Edition DV.

Pakiet Pinnacle Edition DV kierowany jest do profesjonalnych użytkowników, do sektora przedsiębiorstw, edukacji, a także do hobbystów zajmujących się obróbką materiału wideo. W zestawie wraz z kontrolerem FireWire (IEEE-1394, iLink) znajdują się program Edition (edycja wideo), Hollywood FX (efekty specjalne), TitleDeko (generator napisów) i Pinnacle Impression DVD (autoring DVD). Przez określony czas zestaw zawierać będzie pełną wersję programu Impression DVD Pro 2.2.

Zobacz również:

Program Pinnacle Edition jest oparty na technologii "broadcast" stosowanej w stacjach telewizyjnych w całej Europie. Z kolei technologia "InstantSave" oferuje zapis w tle całego projektu. Cześć obróbki materiału następuje w tle, co znaczy, że można pracować nad projektem, edytować materiał, dodawać efekty podczas, gdy część filmu jest renderowana.

Aplikacja pozwala na bezpośredni zapis filmu na krążku w formacie DVD lub SVCD. Jeśli chcemy dokonać profesjonalnego autoringu DVD, to należy eksportować materiał do formatu MPEG-2, a następnie używając profesjonalnego programu Impression DVD Pro tworzyć filmy i wypalać je na krążkach DVD i CD.

Pinnacle Edition DV współpracuje tylko z systemami Windows 2000 i Windows XP home i professional. Cena pakietu dla końcowego użytkownika wynosi ok. 2800 zł brutto. Pinnacle Edition DV na rynku polskim będzie dostępny pod koniec kwietnia b.r. poprzez dystrybutorów Pinnacle Systems w Polsce: firmy Adriatica oraz KSK Dystrybucja S.A.

Więcej informacji:

http://www.pinnaclesys.pl