Cyfrowa edycja filmów

Hewlett-Packard i Eastman Kodak utworzyły spółkę, której celem będzie opracowanie nowej technologii obróbki filmów wykonanych zarówno w technice tradycyjnej, jak i cyfrowej.

Nowa spółka Hewlett-Packarda i Eastman Kodaka ma opracować nowe metody, umożliwiające przesyłanie, obróbkę oraz wykonywanie odbitek zarówno tradycyjnych filmów, jak i fotografii cyfrowych za pośrednictwem Internetu. Aby opracować proste, cyfrowe urządzenie do obróbki fotografii, zostaną użyte techniki termicznego druku i obróbki cyfrowej Hewlett-Packarda oraz doświadczenia Kodaka w dziedzinie fotografii tradycyjnej i cyfrowej. W oświadczeniu przedstawiciele firm przekazali, że opracują nową technologię (Digital Inkjet Photofinishing), która w połączeniu z usługami sieciowymi umożliwi otrzymywanie przez Internet wydruków jakości fotograficznej.

Według umowy, właścicielami nie nazwanej dotąd spółki będą w równej części Kodak i HP. Spółka przewiduje osiągnięcie do 2005 r. sprzedaży rzędu od 500 mln do 1 mld USD. Rozpoczęcie sprzedaży produktów zaplanowano na 2001 r. Nad podobnym projektem pracują Shutterfly, firma oferująca cyfrowe wydruki fotograficzne, oraz Adobe Systems. Dziś przedstawiono plany współpracy tych firm nad opracowaniem technologii cyfrowych wydruków fotograficznych.

Więcej informacji: www.news.com


Zobacz również