Cyfrowa gwiazdka

Już tylko kilkanaście dni pozostało do Świąt, dlatego nie warto zakupów odkładać na później. Wiemy, że często będziecie stawali przed dylematem, co kupić dlatego z przepastnych redakcyjnych zasobów produktów, których ok 1500 testujemy co roku, wyselekcjonowaliśmy najciekawsze modele w zróżnicowanych cenach. Znajdziecie wśród nich modele tanie, ze średniego przedziału cenowego i produkty drogie, które spodobają się szczególnie wymagającym.

Coraz trudniej jest wybrać udany prezent. Zalewani jesteśmy tanią masówką, która kusi nas kolorowymi pudełkami, krzykliwymi hasłami i chwytliwymi specyfikacjami, a w rzeczywistości nadaje się często tylko do wyrzucenia na śmietnik. Wybrać dobrze nie jest łatwo, lecz nie jest to zadanie niewykonalne. Ciekawych, akcesoriów, gadżetów, podzespołów komputerowych jest sporo i jest z czego wybierać. Ważne jest to abyśmy wiedzieli, jakie są preferencję obdarowywanej osoby, dlatego prezenty podzieliliśmy na kilka kategorii, dodatkowo opisując kilka modeli z tej grupy oferowanych w różnych cenach.

Dla zapracowanego użytkownika komputera

Więcej prezentów komputerowych znajdziesz w przygotowanej przez nas Strefie Dobrych Prezentów w kateogorii Drukarki, Podzespoły i napędyi Tunery.

Zajrzyj do Rankingów PC Worlda

Szukasz najlepszej myszy komputerowej, kamerki czy kart pamięci? Znajdziesz je w Rankingach PC Worlda w których prezentujemy produkty dogłębnie przetestowane w redakcyjnym laboratorium.

Wykorzystującemu komputer głównie do pracy z pewnością przyda się nowa klawiatura lub mysz. To sprzęt, który używa na co dzień, dlatego warto zbadać czy użytkowanemu aktualnie zestawowi aby nie wypadają klawisze z klawiatury, a mysz nie odgryzła swojego ogona. Wybierać możemy pomiędzy gotowymi zestawami klawiatury z myszą (najczęściej bezprzewodowymi), pojedynczymi klawiaturami i różnej maści myszami w cenie od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Nie warto wybierać najtańszych konstrukcji, za kilkanaście złotych, bo mogą doprowadzić obdarowywanego do białej gorączki, a prezent szybko wyląduje w śmietniku lub za oknem.

Logitech Cordless Desktop Wave PRO

Zdajemy sobie sprawę, że wydatek 400 zł na klawiaturę i mysz to dla niektórych czysty snobizm. Jednak nie proponujemy byle czego, ale najnowszy produkt Logitecha następcę modelu Cordless Desktop Wave. Konstrukcja klawiatury zapewnia naturalne ułożenie dłoni, w rezultacie powstał dosyć nietypowy model, w którym klawisze umieszczono na różnych poziomach, tworząc efekt fali. Dołączana do zestawu mysz MX1100 stanowi klasę sama w sobie i w przeciwieństwie do większości tanich zestawów nie powinniśmy mieć problemów z poprawną pracą klawiatury i myszy z odległości nawet kilku metrów od nadajnika. Co istotne producent zoptymalizował zasilanie klawiatury, która na jednym zestawie baterii potrafi pracować nawet 3 lata (dane producenta).

Logitech Cordless Desktop Wave PRO

Logitech Cordless Desktop Wave PRO

Cena: ok. 400 zł

Informacje: Logitech

Cherry Orca

Cherry Orca to bezprzewodowy zestaw klawiatury z myszą, utrzymany w czarno-białej stylistyce. Całość wygląda oryginalne i od razu przyciąga wzrok, szczególnie na czarnym blacie biurka. Klawiatura i mysz komunikują się z komputerem za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz, co pozwala na bezproblemową pracę w odległości kilku metrów od odbiornika. To idealny prezent dla osób ceniących sobie dobrą jakość wykonania i nietuzinkową stylistykę. Dzięki niskoprofilowym klawiszom, idealnie nadaje się dla osób, które często korzystają z laptopa.

Cherry Orca

Cherry Orca

Cena: ok. 270 zł

Informacje: ProData

Logitech Iluminated Keyboard

Dla osoby, która dużo pracuje na komputerze nocą udanym prezentem będzie klawiatura z podświetlanymi klawiszami. Polecamy konstrukcję Logitecha Iluminated chociaż są na rynku tańsze modele, to ta z pewnością jest jedną z najlepszych. Jakość użytych materiałów do jej budowy jak i precyzja wykonania stoją na bardzo wysokim poziomie. Klawiatura w nocy prezentuje się rewelacyjnie, w przeciwieństwie do większości modeli nie podświetla całego klawisza a jego oznaczenie i mamy możliwość regulowania siły podświetlenia. Klawiatura jest jedną z cieńszych jakie możemy obecnie kupić, dlatego polecamy ją dla osób, które przyzwyczajone są do laptopowej klawiatury.

Logitech Iluminated Keyboard

Logitech Iluminated Keyboard

Cena ok. 250 zł

Informacje: Logitech

Logitech MX Revolution

Niestety nie będziemy zbytnio oryginalni polecając kolejny produkt ze stajni Logitecha dla użytkowników ceniących wysoką jakość wykonania jak i precyzję działania. MX Revolution to gryzoń, który używam na co dzień i jeszcze mnie nie zawiódł. Problemy wieku dziecięcego odeszły wraz nowszą wersją oprogramowania, także obecnie ta mysz jest jak najbardziej godna polecenia. Szczególnie, gdy ktoś pracuje z dużymi tabelkami, długimi dokumentami co pozwala na pełne wykorzystanie "inteligentnego" mechanizmu przewijania.

Cena: ok. 300 zł

Informacje: Logitech