Cyfrowa hybryda Samsunga

Koreański koncern zaprezentował urządzenie, łączące funkcje 4-megapikselowego aparatu cyfrowego z kamerą wideo.

Zdaniem producenta, urządzenie o symbolu SCD5000 jest pierwszą taką hybrydą, doskonale sprawującą się w obu zastosowaniach, do których została stworzona. Dotychczas sprzedawane urządzenia tego typu zwykle lepiej radziły sobie tylko z jedną z funkcji, podczas gdy druga okazywała się nieco "zaniedbana" (np. oferowały kiepską jakość zdjęć przy zadowalającej pracy w trybie kamery).

Samsung SCD5000 wykorzystuje ciekawy, obracany mechanizm zawierający , pozwalający na niemal natychmiastowe przełączanie się pomiędzy obydwoma trybami pracy (jako aparat lub kamera).

Rozdzielczośc matrycy CCD wykorzystywanej do wykonywania zdjęć wynosi 4,13 megapiksela, co pozwala na rejestrowanie fotografii o rozmiarach 2272 x 1704 punkty. Hybryda Samsunga posiada także lampę błyskową i pozwala na uzyskanie 3-krotnego zoomu optycznego i 8-krotnego cyfrowego. Zdjęcia zapisywane są na kartach Memory Stick a komunikacja z komputerem odbywa się za pośrednictwem interfejsu USB.

Obraz wideo rejestrowany jest za pomocą przetwornika o rozdzielczości 680 tys. pikseli i zapisywany w formacie MPEG-4 na kasetach miniDV. Podczas pracy w trybie obiektyw umożliwia uzyskanie 10-krotnego zoomu optycznego i 800-krotnego cyfrowego. Do poprawy jakości obrazu w warunkach słabego oświetlenia SCD5000 wykorzystuje funkcję Power Nite Pix. Materiał wideo można przesyłać do komputera za pomocą portu FireWire.

Cena urządzenia, które ma trafić na rynek w marcu, nie została na razie ustalona.