Cyfrowa hybryda Samsunga

Koreański koncern zaprezentował urządzenie, łączące funkcje 4-megapikselowego aparatu cyfrowego z kamerą wideo.

Zdaniem producenta, urządzenie o symbolu SCD5000 jest pierwszą taką hybrydą, doskonale sprawującą się w obu zastosowaniach, do których została stworzona. Dotychczas sprzedawane urządzenia tego typu zwykle lepiej radziły sobie tylko z jedną z funkcji, podczas gdy druga okazywała się nieco "zaniedbana" (np. oferowały kiepską jakość zdjęć przy zadowalającej pracy w trybie kamery).

Samsung SCD5000 wykorzystuje ciekawy, obracany mechanizm zawierający obiektyw, pozwalający na niemal natychmiastowe przełączanie się pomiędzy obydwoma trybami pracy (jako aparat lub kamera).

Rozdzielczośc matrycy CCD wykorzystywanej do wykonywania zdjęć wynosi 4,13 megapiksela, co pozwala na rejestrowanie fotografii o rozmiarach 2272 x 1704 punkty. Hybryda Samsunga posiada także lampę błyskową i pozwala na uzyskanie 3-krotnego zoomu optycznego i 8-krotnego cyfrowego. Zdjęcia zapisywane są na kartach Memory Stick a komunikacja z komputerem odbywa się za pośrednictwem interfejsu USB.

Obraz wideo rejestrowany jest za pomocą przetwornika o rozdzielczości 680 tys. pikseli i zapisywany w formacie MPEG-4 na kasetach miniDV. Podczas pracy w trybie kamery wideo obiektyw umożliwia uzyskanie 10-krotnego zoomu optycznego i 800-krotnego cyfrowego. Do poprawy jakości obrazu w warunkach słabego oświetlenia SCD5000 wykorzystuje funkcję Power Nite Pix. Materiał wideo można przesyłać do komputera za pomocą portu FireWire.

Cena urządzenia, które ma trafić na rynek w marcu, nie została na razie ustalona.


Zobacz również