Cyfrowa kamera wideo za 30 USD

Amerykańska sieć sklepów CVS wprowadziła do swojej oferty jednorazowe... kamery wideo. Urządzenie kosztuje 30 USD - użytkownik może ze jego pomocą zarejestrować do 20 minut materiału wideo. Później oddaje kamerę do CVS, dopłaca 12 USD i otrzymuje płytę DVD z zarejestrowanym przez siebie filmem.

Kamera wyposażona jest w pamięć flash i 1,4-calowy, kolorowy wyświetlacz - jej nabywca może więc przejrzeć zarejestrowany już materiał, skasować całość lub część (jeśli uzna, że film nie odpowiada jego oczekiwaniom) i filmować dalej. Urządzenie stworzone zostało przez firmę Pure Digital Technologies. Kamera jest niewielka i z powodzeniem mieści się w dłoni.

Przedstawiciele CVS tłumaczą, iż pomysł na wprowadzenie do oferty takiego urządzenia pojawił się, gdy okazało się, że jednorazowe aparaty fotograficzne wciąż znakomicie się sprzedają - mimo rosnącej popularności aparatów cyfrowych. Ich zdaniem, jednorazowe, proste w obsłudze kamery będą idealną propozycją dla osób, które rejestrują filmy tylko okazjonalnie - na tyle rzadko, że nie opłaca się im kupować takiego urządzenia.


Zobacz również