Cyfrowa kronika życia

SenseCam to prawdziwa gratka dla miłośników elektronicznych gadżetów. Jest to cyfrowa kamera, którą możemy nosić stale przy sobie - a właściwie "na sobie" - pozwalająca na dokumentowanie minuta po minucie naszego życia.

Cyfrowa kronika życia

SenseCam

Zespołowi naukowców firmy Microsoft z Uniwersytetu w Cambridge udało się stworzyć coś w rodzaju ludzkiej "czarnej skrzynki", na podobieństwo tych instalowanych w samolotach. SenseCam, projekt znajdujący się jak na razie w fazie prototypu, potrafi zapisać 2000 zdjęć (klatek) i dźwieków w trakcie 12-godzinnej, nieprzerwanej pracy.

Cyfrowa kronika życia

SenseCam

Zapis z kamery można następnie skopiować do komputera, w którym utworzony zostanie nasz cyfrowy pamiętnik. SenseCam to przykład coraz popularniejszych "komputerów do ubrania", kamerę nosi się bowiem na szyi, niczym naszyjnik z ekstrawaganckim wisiorkiem. Można dzięki temu nagrywać zarówno spotkania służbowe, kolekcjonować widoczki z podróży lub zachować wspomnienia z randki.

W przyszłości SenseCam ma być również wykorzystywana w celach medycznych, np. do śledzenia zmian w organizmie, reagowania na rytm serca czy temperaturę ciała.

Więcej informacji:

http://research.microsoft.com/research/hwsystems/