Cyfrowa lustrzanka dla zawodowców

Nikon D2H to cyfrowy aparat fotograficzny, wykorzystujący nowy typ matrycy – JFET LBCAST – będący rozwinięciem powszechnie obecnie stosowanej technologii CMOS.

Aparat skierowany jest głównie do profesjonalnych fotografów. Świadczą o tym nie tylko jego możliwości, ale również cena, wynosząca ok. 4 tys. euro.

Matryca nowego typu, wykorzystana w Nikonie D2H ma rozdzielczość 4 megapikseli i charakteryzuje się błyskawiczną gotowością do pracy, niskim zużyciem energii i przede wszystkim szybkością – pozwala na wykonanie 8 zdjęć w ciągu 1 sekundy. Czułość można regulować w zakresie od 200 do 1600 ISO (dodatkowe tryby dla ISO 3200 i 6400). Nikon D2H posiada wygodny, 2,5-calowy wyświetlacz LCD. Długą pracę ma gwarantować bateria litowo-jonowa nowej generacji.

Nikon D2H oferuje też inne udogodnienia znane ze sprzętu z najwyższej półki – m.in. 11-strefowy dynamiczny autofocus i 3 tryby odwzorowania kolorów (2 rodzaje sRGB + Adobe RGB). Aparat został wyposażony w duży bufor pamięci – mieści się w nim aż 40 JPEGów i 25 plików RAW (12 bit). Aparat pozwala też na zapis plików RAW+JPEG. Jako nośniki danych zastosowano karty CompactFlash, do aparatu można też podłączyć dysk Microdrive. Z komputerem aparat komunikuje się przez port USB 2.0. Wymiary aparatu to 158 x 150 x 86 mm, waga - 1070 g. Równocześnie z aparatem Nikon wprowadzi do sprzedaży całą gamę akcesoriów: obiektywy, lampę błyskową, a nawet moduł komunikacji bezprzewodowej 802.11b.