Cyfrowa portmonetka IKO na smartfony także dla dzieci poniżej 13-go roku życia

IKO to aplikacja mobilna przeznaczona na smartfony od banku PKO BP. Jej użytkownicy mogą za jej pomocą płacić w sklepach wspierających IKO oraz wypłacać pieniądze z bankomatów PKO BP. Od teraz z programu mogą skorzystać też dzieci poniżej trzynastego roku życia. Rodzice mogą założyć im konto w usłudze i wygodnie kontrolować wydatki malucha.

W Polsce dostępnych jest coraz więcej aplikacji mobilnych, które służą do dokonywania płatności w sklepach bez konieczności posiadania karty bankowej. Wystarczy do tego wyłącznie podłączony do internetu smartfon oraz dedykowany program. Jedną z takich usług jest IKO od banku PKO BP. Wśród możliwości aplikacji warto wymienić własnie dokonywanie płatności w wybranych sklepach oraz możliwość wypłacania gotówki prosto z bankomatów PKO BP.

Cyfrowa portmonetka IKO na smartfony także dla dzieci poniżej 13-go roku życia

Dziś przedstawiciele banku poinformowali o nowości w aplikacji, jaką jest możliwość stworzenia konta IKO dla dziecka, które nie skończyło jeszcze trzynastu lat. Aby tego dokonać rodzic powinien udać się na stronę internetową banku, założyć konto dla malucha i wybrać odpowiednią funkcję w ustawieniach. Aktywuje to automatycznie dzienny limit transakcji dokonanych za pomocą aplikacji w wysokości 150 złotych.

Dzięki założeniu takiej wirtualnej portmonetki w formie aplikacji IKO na smartofnie dziecka, rodzice mogą wygodnie kontrolować jego wydatki. Konto można zasilić też na kilka różnych sposobów, w tym szybki przelew na numer telefonu lub poprzez klasyczny przelew na numer rachunku przypisany do konta.

Cyfrowa portmonetka IKO na smartfony także dla dzieci poniżej 13-go roku życia

PKO BP wybrało bardzo dobry moment na wprowadzenie tej nowości, ponieważ teraz zaczyna się w Polsce sezon ferii zimowych. IKO jest ciekawą propozycją dla rodziców, którzy niechętnie dają dzieciom kieszonkowe w formie gotówki. Aplikację IKO można pobrać ze sklepów z aplikacjami na smartfony z systemem Android, iOS oraz Windows Phone.