Cyfrowa przyszłość fotografii

Polaroid zaprezentował prototyp cyfrowego aparatu wysyłającego zdjęcia bezpośrednio do Sieci.

Podczas targów Comdex przedstawiciele Polaroida pokazali prototyp cyfrowego aparatu, który potrafi wysyłać zdjęcia bezpośrednio do Internetu, bez potrzeby używania komputera PC. Jak stwierdził menedżer Terence O'Hagan, urządzenie pozwala robić zdjęcia, a po podłączeniu do dowolnej linii telefonicznej - wysyłać obrazy do Sieci.

Oprócz "digital modem camera", Polaroid zaprezentował też prototypy innych urządzeń, dzięki którym konsumenci będą mogli korzystać z zalet cyfrowej fotografii bez potrzeby używania komputera. Firma pokazała "digital picture frame" - elektroniczną ramkę która potrafi... pobierać zdjęcia z Sieci. Wśród zaprezentowanych innowacji, znalazła się seria drukarek do zdjęć, mogących działać niezależnie od peceta. Drukarki te potrafią bezprzewodowo, za pomocą standardu IrDA, komunikować się z "digital picture frame". O'Hagan ujawnił, że następne modele, będą używały standardu Bluetooth lub innych technologii radiowych.

Firma nie ujawniła żadnych szczegółów technicznych dotyczących prototypowych urządzeń. Nie podano też kiedy użytkownicy będą mogli znaleźć podobne produkty na sklepowych półkach. Tim Bajarin, prezes firmy konsultingowej Creative Strategies, prognozuje że nowe aparaty cyfrowe pojawią się na rynku już w pierwszej połowie przyszłego roku.


Zobacz również