Cyfrowa ramka

Epson przedstawił urządzenie o nazwie P-1000 Photo Viewer, które pełni funkcję przenośnej, cyfrowej ramki na zdjęcia. Wyposażony w nośnik o pojemności 10 GB model P-1000, po podłączeniu do Maca lub PCeta przez port USB, może także posłużyć jako zewnętrzny dysk twardy.

Główną funkcją 'cyfrowej ramki' Epsona jest podgląd, przechowywanie oraz przesyłanie zdjęć zgromadzonych na nośniku CompactFlash (typu I i II) lub IBM Microdrive. W przypadku kart innego formatu (Memory Stick, Smart Media, Secure Digital lub MultiMediaCard) konieczne jest podłączenie specjalnej przejściówki. Wszystkie zgromadzone zdjęcia możemy obejrzeć na kolorowym wyświetlaczu TFT LCD o przekątnej 3,8 cala. Dysponuje on rozdzielczością 640 x 480 pikseli. Oglądane zdjęcia w razie potrzeby możemy obracać i powiększać. Po przesłaniu zdjęć na wewnętrzny dysk twardy o pojemności 10 GB, P-1000 oferuje możliwość ich skatalogowania i posegregowania w albumy. Obsługiwane formaty zdjęć to zarówno JPEG, jak i format RAW (surowy). Rozdzielczości przechowywanych materiałów mogą się zawierać w przedziale od 160 x 120 pikseli do 3072 x 2048 pikseli (6 megapikseli).

Dzięki wyposażeniu P-1000 w port USB, urządzenie to możemy wykorzystać na wiele sposobów: podłączyć do Maca lub PCeta (zewnętrzny dysk twardy), bezpośrednio do drukarek Epsona (przykładowo do modeli Stylus Photo 820, Stylus Photo 900, Stylus Photo 1280 oraz Stylus Photo 2200) lub do zewnętrznej nagrywarki CD-RW. Gniazda P-1000 pozwolą także na jego podłączenie nawet do odbiornika telewizyjnego, czy projektora i oglądanie zdjęć na większym ekranie.

P-1000 Photo Viewer wyceniono na 599 USD. Przedstawiciele polskiego oddziału Epsona podkreślają, iż w Europie jest on na razie dostępny jedynie na rynku niemieckim.

Więcej informacji: http://www.epson.com


Zobacz również